Strade Bianche: Choroba pokorzyżowała plany mistrzowi świata

Inne
Strade Bianche: Choroba pokorzyżowała plany mistrzowi świata
fot. PAP/EPA

Kolarski mistrz świata Hiszpan Alejandro Valverde z powodu choroby nie wystartuje w sobotnim wyścigu klasycznym Strade Bianche ze startem i metą w Sienie - poinformowała jego grupa Movistar.

38-letni Valverde w minionym tygodniu ukończył na drugim miejscu etapowy wyścig UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaliczany do cyklu UCI World Tour. Zachorował właśnie pod koniec tej imprezy.

 

- Jego powrót do rywalizacji przewidziany jest na 25 marca w wyścigu Dookoła Katalonii - napisała hiszpańska ekipa w komunikacie.

 

Oznacza to, że kolarz nie wystartuje także na trasie Mediolan - San Remo, pierwszego wielkiego klasyka w sezonie, który odbędzie się 23 marca.

 

Od swojego debiutu w zawodowym peletonie w 2002 roku Valverde tylko sześć razy startował w słynnej włoskiej imprezie, nazywanej "wiosennymi mistrzostwami świata". Jego najlepszy wynik w San Remo to 15. miejsce w 2016 roku.

 

W Strade Bianche kolarz z Murcji był czwarty przed rokiem, a w latach 2014-15 zajął trzecią lokatę.

 

W wyścigu kończącym się na zabytkowym rynku Piazza del Campo w Sienie dwukrotnie - w 2014 i 2017 roku - triumfował Michał Kwiatkowski.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze