Czy Grot Budowlani Łódź obronią Puchar Polski?

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź w nadchodzący weekend staną do walki o Puchar Polski. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza podchodzą do turnieju jako obrońca trofeum. Czy mimo kontuzji kluczowych zawodniczek drużynie uda się po raz kolejny triumfować w tych rozgrywkach?

Obrończynie tytułu awansowały do turnieju finałowego bez problemu, pokonując 3:0 DPD Legionovię Legionowo. Teraz będą musiały poradzić sobie bez dwóch przyjmujących Julii Twardowskiej i Agaty Babicz, które są kontuzjowane. W trakcie sezonu z Chemika Police do Łodzi przeniosła się Magdalena Stysiak. 18-letnia siatkarka grająca na pozycji atakującej w nowej drużynie odpowiada za przyjęcie.

 

- Grot Budolani muszą grać tym, co mają. O ile Stysiak nie jest przyjmującą i Maria Stenzel będzie musiała ją asekurować, o tyle Anna Bączyńska i Oliwia Urban grają na tej pozycji i będą musiały stanąć na wysokości zadania - skomentowała Joanna Kaczor.

 

- Grot Budowlani mają wielkiego pecha. Bardzo trudno gra się z dwoma zawodniczkami, ale jakie są to zawodniczki. Jovana Brakocevic to siatkarka, która przyszła do Polski po urlopie macierzyńskim. Miała zarobić tu łatwe pieniądze, a ona gra sezon marzenie i z pewnością dostanie dużo ofert. Ona nie zawodzi. Obok niej zagra Stysiak, która jest wielkim talentem, ale ma ogromne problemy z przyjęciem. Inne zespoły będą chciały to wykorzystać - powiedział Kamil Drąg.

 

Terminarz i plan transmisji Final Four Pucharu Polski siatkarek 2019:

 

2019-03-09: Chemik Police – Grot Budowlani Łódź (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-03-09: Developres SkyRes  Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (sobota, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra)

 

2019-03-10: FINAŁ (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport). 

 

Fragment magazynu #7strefa w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie