Liga Europy: Chelsea pewnie ograła drużynę Kędziory

Chelsea pokonała Dynamo Kijów 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Goście nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Kepy Arrizabalagi. 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora.

Chelsea wygrała dwa ostatnie w Premier League, w tym z Tottenhamem, dzięki czemu wróciła do gry o pierwszą czwórkę gwarantującą występ w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Maurizio Sarri przetrwał najgorsze. Jego celem był również sukces w Lidze Europy, w której "The Blues" odnoszą niezłe wyniki. Podobnie miało być w czwartek, kiedy na Stamford Bridge przyjechało Dynamo Kijów.

W pierwszym składzie znalazł się Tomasz Kędziora. Od początku miał sporo pracy, gdyż Chelsea bardzo często atakowała jego stroną. Willian oraz Pedro Rodriguez wymieniali się pozycjami, przez co defensywa gości miała problemy. Jedna z akcji Hiszpana zakończyła się bramką. Pedro wpadł w pole karne, zagrał na ścianę z Olivierem Giroud, a po świetnym odegraniu wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie zbyt wiele się nie zmieniło. Chelsea nadal atakowała, choć brakowało jej skuteczności. Zmienił to dopiero Willian, który w 65. minucie pięknie przymierzył z rzutu wolnego. Od tego momentu działo się znacznie mniej. Goście ocknęli się dopiero w samej końcówce, kiedy to nieco częściej pojawiali się na połowie "The Blues". Jeden z takich ataków przyniósł bramkę... dla Chelsea. Pedro przerzucił piłkę na lewą stronę do Rubena Loftus-Cheeka, ten wyłożył ją Callumowi Hudsonowi-Odoi. 18-letni Anglik ustalił wynik na 3:0.

Chelsea FC - Dynamo Kijów 3:0 (1:0)

Bramki: Pedro 18, Willian 65, Hudson-Odoi 90

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Davide Zappacosta, Andreas Christensen, David Luiz, Marcos Alonso - Ross Barkley (62 Ruben Loftus-Cheek), Jorginho (65 N'Golo Kante), Mateo Kovacic - Willian (78 Callum Hudson-Odoi), Olivier Giroud, Pedro Rodriguez

Dynamo: Denys Boyko - Tomasz Kędziora, Mikita Burda, Artem Szabanow, Witalij Mykołenko - Serhij Sidorczuk, Wołodimir Szepeljew - Viktor Cygankow, Mykoła Szaparenko, Witalij Bujalski (71 Sidcley) - Nazarly Rusyn Denis Garmasz (66 Denis Garmasz)

Żółte kartki: Szepeljew, Bujalski

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.