Liga Europy: Skromny triumf Valencii. Bohaterem Rodrigo!

Piłkarze Valencia CF po dwóch odmiennych połowach pokonali 2:1 FK Kransodar w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Z fantastycznej strony na Estadio Mestalla pokazał się Rodrigo Moreno, który zdobył dwa gole. Bramkę kontaktową dla Rosjan zdobył Viktor Claesson.

Od pierwszych minut większą ochotę do konstruowania akcji mieli piłkarze Valencii. Szybko przyniosło to skutek - po błyskawicznym kontrataku i solowej akcji Rodrigo Moreno. Hiszpański napastnik przebiegł niemal pół boiska, po czym technicznym uderzeniem w lewy róg wyprowadził "Nietoperze" na prowadzenie. Była dwunasta minuta meczu.

Po kolejnych dwunastu było już 2:0 i znów na listę strzelców wpisał się 11-krotny reprezentant "La Furia Roja". 28-letni snajper wykorzystał świetne dośrodkowanie Antonio Latorre i mocnym uderzeniem nie dał szans bezradnemu Matveyowi Safonovi. Po pół godzinie gry, dubletu Rodrigo pozazdrościł jego partner w ataku Kevin Gameiro. Francuz zmarnował jednak stuprocentową okazję, trafiając prosto w bramkarza gości.

Druga odsłona na Estadio Mestalla nie przypominała kompletnie tego, co widzieliśmy w pierwszych 45 minutach. Inicjatywę przejęli piłkarze Krasnodaru, którzy zaczęli grać agresywniej i ofensywniej na połowie gospodarzy. Przyniosło to skutek po godzinie gry. Świetne prostopadłe podanie Yuriego Gazinskiego wykorzystał niewidoczny przez całe spotkanie Viktor Claesson. Szwed wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg dał nadzieję Rosjanom na korzystny rezultat.

Bramka kontaktowa dla "Byków" wprowadziła na boisku chaos, który udzielał się obu zespołom do końca meczu. Więcej goli nie padło i to Valencia jest bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. Losy dwumeczu rozstrzygną się 14 marca na stadionie FK Krasnodar.

Valencia CF - FK Krasnodar 2:1 (2:0)
Bramki: Rodrigo 12, 24 - Claesson 63

Valencia CF: Neto - Cristiano Piccini, Gabriel, Mouctar Diakhaby, Antonio Latorre - Carlos Soler, Francis Coquelin, Daniel Parejo, Goncalo Guedes (70. Denis Cheryshev) - Rodrigo Moreno (62. Santi Mina), Kevin Gameiro (79. Ruben Sobrino)

FK Krasnodar: Matvey Safonov - Sergej Petrov, Aleksandr Martynovich, Uros Spajic, Cristian Ramirez - Yury Gazinskiy (89. Artem Golubev), Charles Kabore, Kristoffer Olsson - Wanderson (80. Magomed-Shapi Suleymanov), Viktor Claesson, Dmitry Stotsky (55. Ari)

Żółte kartki: Parejo, CoquelinKabore, Claesson, Martynovich, Olsson

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.