Od pierwszych minut większą ochotę do konstruowania akcji mieli piłkarze Valencii. Szybko przyniosło to skutek - po błyskawicznym kontrataku i solowej akcji Rodrigo Moreno. Hiszpański napastnik przebiegł niemal pół boiska, po czym technicznym uderzeniem w lewy róg wyprowadził "Nietoperze" na prowadzenie. Była dwunasta minuta meczu.

Po kolejnych dwunastu było już 2:0 i znów na listę strzelców wpisał się 11-krotny reprezentant "La Furia Roja". 28-letni snajper wykorzystał świetne dośrodkowanie Antonio Latorre i mocnym uderzeniem nie dał szans bezradnemu Matveyowi Safonovi. Po pół godzinie gry, dubletu Rodrigo pozazdrościł jego partner w ataku Kevin Gameiro. Francuz zmarnował jednak stuprocentową okazję, trafiając prosto w bramkarza gości.

Druga odsłona na Estadio Mestalla nie przypominała kompletnie tego, co widzieliśmy w pierwszych 45 minutach. Inicjatywę przejęli piłkarze Krasnodaru, którzy zaczęli grać agresywniej i ofensywniej na połowie gospodarzy. Przyniosło to skutek po godzinie gry. Świetne prostopadłe podanie Yuriego Gazinskiego wykorzystał niewidoczny przez całe spotkanie Viktor Claesson. Szwed wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg dał nadzieję Rosjanom na korzystny rezultat.

Bramka kontaktowa dla "Byków" wprowadziła na boisku chaos, który udzielał się obu zespołom do końca meczu. Więcej goli nie padło i to Valencia jest bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. Losy dwumeczu rozstrzygną się 14 marca na stadionie FK Krasnodar.

Valencia CF - FK Krasnodar 2:1 (2:0)
Bramki: Rodrigo 12, 24 - Claesson 63

Valencia CF: Neto - Cristiano Piccini, Gabriel, Mouctar Diakhaby, Antonio Latorre - Carlos Soler, Francis Coquelin, Daniel Parejo, Goncalo Guedes (70. Denis Cheryshev) - Rodrigo Moreno (62. Santi Mina), Kevin Gameiro (79. Ruben Sobrino)

FK Krasnodar: Matvey Safonov - Sergej Petrov, Aleksandr Martynovich, Uros Spajic, Cristian Ramirez - Yury Gazinskiy (89. Artem Golubev), Charles Kabore, Kristoffer Olsson - Wanderson (80. Magomed-Shapi Suleymanov), Viktor Claesson, Dmitry Stotsky (55. Ari)

Żółte kartki: Parejo, CoquelinKabore, Claesson, Martynovich, Olsson

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.