Liga Europy: Szalona pierwsza połowa w Sewilli. Slavia wyjeżdża z Hiszpanii z remisem

Sevilla w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy zremisowała 2:2 (2:2) ze Slavią Praga. Wszystkie cztery bramki padły w pierwszej części gry. Szczególna była czwarta bramka zdobyta przez Aleksa Krala, który w pierwszej chwili... nie wiedział, że strzelił gola. Bramkowy remis stawia Czechów w lepszej sytuacji przed rewanżem.

Andaluzyjczycy prezentują się fatalnie w La Liga. Nie wygrali pięciu ostatnich spotkań! Jednak znacznie lepiej idzie im w rozgrywkach Ligi Europy. W 1/16 finału LE pewnie ograli Lazio (3:0 w dwumeczu). Wylosowanie Slavii Praga przyjęto raczej z zadowoleniem, choć pewne było, że solidni Czesi będą w stanie wykorzystać każde zawahanie faworyta.

Już w pierwszej minucie czwartkowego spotkania Sevilla zaskoczyła. Wysoki pressing wymusił błąd kapitana Tomasa Soucka, który niedokładnie zagrał do 20-letniego Krala. Piłkę przejął Ever Banega, po chwili uruchomił Wissama Ben Yeddera, a ten spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarze. Po 24. sekundach gospodarze objęli prowadzenie.

W 25. minucie trafienie wyrównujące dla Slavii zaliczył Miroslav Stoch. Słowak ładnym strzałem zza pola karnego pokonał Tomasa Vaclika. Pod drodze piłka trafiła jeszcze jednego z obrońców gospodarzy i zmyliła czeskiego bramkarza Sevilli. Trzy minuty później miejscowi odzyskali prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym gości zachował się Munir El Haddadi, który mocnym strzałem pokonał Ondrej Kolara.

W 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stocha w polu karnym znalazł się Kral. Niespełna 21-latek chciał oddać strzał głową, ale piłka spadła na bark Czecha, który odwrócił głowę po uderzeniu w przeciwnym kierunku od bramki. Okazało się, że zawodnik z bujną fryzurą pokonał swojego rodaka, który broni bramki Andaluzyjczyków, choć w pierwszej chwili nie miał o tym pojęcia.

Po przerwie kibice zgromadzeni na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan nie obejrzeli już goli. Bramkowym remis stawia Slavię w lepszej sytuacji przed rewanżem w Pradze.

Sevilla FC – Slavia Praga 2:2 (2:2)

Bramki: Ben Yedder 1, El Haddadi 28 - Stoch 25, Kral 39

Sevilla: Tomas Vaclik (45' Juan Soriano) – Gabriel Mercado, Simon Kjaer, Sergi Gomez – Jesus Navas, Marko Rog, Pablo Sarabia, Ever Banega (76' Quincy Promes), Maximilian Wöber (46' Roque Mesa) – Wissam Ben Yedder, Munir El Haddadi

Slavia: Ondrej Kolar – Vladimir Coufal, Ondrej Kudela, Simon Deli, Jan Boril – Ibrahim-Benjamin Traore, Tomas Soucek, Alex Kral (79' Michael Ngadeu-Ngadjui) – Jaromir Zmrhal (73' Milan Skoda), Miroslav Stoch – Lukas Masopust (60' Peter Olayinka)

Żółte kartki: Banega – Coufal, Masopust, Soucek

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.