Kapitan "Królewskich" był największym nieobecnym wtorkowego spotkania. Jeszcze w pierwszym starciu, kiedy Real prowadził w Amsterdam 2:1, celowo otrzymał żółtą kartkę, by nie zagrać w rewanżu i mieć komfort przed kolejną rundą. W jego głowie losy dwumeczu były przesądzone.

 

Kiedy jednak powiedział takie słowa przed kamerami, UEFA zawiesiła go na dwa spotkania. Mało kto spodziewał się jednak, że to drugie będzie dotyczyło już przyszłego sezonu. Real bez Ramosa zagrał fatalnie i zasłużenie przegrał aż 1:4. Santiago Bernabeu nie widziało jeszcze nigdy wcześniej tak wysokiej porażki w europejskich pucharach.

 

Dużo działo się w szatni, w której po ostatnim gwizdku pojawił się Florentino Perez. Według "AS", prezes Realu Madryt w ostrych słowach zaatakował niektórych piłkarzy, zarzucając im brak ambicji oraz branie zbyt wielu dni wolnych. Na koniec nazwał ich grę "haniebną".

 

Po tych słowach do głosu doszedł Ramos, który zwalił winę... na Pereza! Kapitan stwierdził, że to tylko jego wina, bo przecież w zimowym okienku transferowym klub nie zrobił żadnych transferów, przez co pozostałe zespoły mu uciekły.

 

- Zapłać mi i odejdę - wykrzyczał w pewnym momencie Ramos. - Dałem z siebie wszystko za ten herb, za ten klub i nawet ciebie - dodał.

 

Kiedy emocje nieco opadły, Perez spotkał się z zarządem około drugiej w nocy, debatując o kolejnych krokach klubu. Jednym z pomysłów było natychmiastowe zwolnienie Santiago Solariego i zatrudnienie Jose Mourinho, z którym kapitan " Los Blancos" nie ma dobrych relacji.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.