- Pozostanie Toledo i Sulica było jednym z naszych priorytetów. Obu zawodników w składzie widział trener Xavier Sabate i bardzo się cieszę, że zostaną w Orlen Wiśle Płock na kolejny sezon - powiedział dyrektor sportowy klubu Adam Wiśniewski.

 

Rozmowy o przedłużeniu kontraktu z Toledo klub podjął już w grudniu. - Zawodnik wówczas zadeklarował gotowość przedłużenia dotychczasowej umowy, która była podpisana na zasadzie 1+1. To, że dotrzymał słowa mimo ofert z innych lig świadczy, że nasz zimny klimat w kraju mu nie straszny. Jose znakomicie zaprezentował się podczas tegorocznych mistrzostw świata, stąd spore zainteresowanie innych klubów. Nie da się ukryć, że cieszymy się z tej decyzji Jose - przyznał Wiśniewski.

 

Podobnie wyglądała sprawa z kontraktem Sulica. - Przez te miesiące, gdy grał w barwach Orlen Wisły pokazał niesamowite doświadczenie i jakość, zarówno w obronie, jak i w ataku. Jest jednym z podstawowych zawodników naszej drużyny, który nie raz już wyciągnął nas z opresji - dodał dyrektor sportowy.

 

Toledo od listopada 2015 roku w barwach klubu z Płocka rozegrał 147 meczów i zdobył 394 bramki. Reprezentant Brazylii przyszedł do Orlen Wisły z hiszpańskiego BM Granollers za kadencji Manolo Cadenasa.

 

Sulic, któremu kończył się pierwszy sezon w płockim klubie, wystąpił w 29 spotkaniach i 104 razy wpisywał się na listę strzelców.

 

Od nowego sezonu rozgrywającymi w Orlen Wiśle będą Niko Mindegia, który aktualnie jest zawodnikiem Chambery Savoie HB, jak również Alvaro Ruiz, reprezentujący Fenix Toulouse HB.