Włosi nie chcą Bieńka? "Kapitan jest tylko jeden"

Siatkówka
Włosi nie chcą Bieńka? "Kapitan jest tylko jeden"
fot. Cyfrasport

Wiele mówi się o tym, że Mateusz Bieniek po sezonie przeniesie się z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do Cucine Lube Civitanova. Kibice włoskiego klubu nie są zachwyceni tym pomysłem, bowiem Polak miałby zająć miejsce wieloletniego kapitana Dragana Stankovica.

Po trzech sezonach w ZAKSIE Bienek ma spełnić swoje marzenie i przenieść się do Włoch. Taką informację w cyklu "Prawda Siatki" podał Marcin Lepa. Nie jest powiedziane, że polskiemu środkowemu będzie łatwo. Najprawdopodobniej przeniesie się on do Civitanovy, gdzie ma zastąpić Dragana Stankovica.

 

Stankovic jest legendą klubu. Reprezentuje jego barwy od dziesięciu lat. Mimo to nie jest tajemnicą, że zarząd nie zamierza przedłużać kontraktu z doświadczonym Serbem. Decyzja ta nie podoba się kibicom klubu. Podczas jednego z meczów zawiesili na trybunach transparent z napisem "kapitan jest tylko jeden". 

 

fot. youtvrs.it

 

33-letni środkowy zdobył z Cucine Lube trzy mistrzostwa, wicemistrzostwo i dwa brązowe medale mistrzostw Włoch. Dołożył do tego Puchar i dwa Superpuchary kraju. W swoim dorobku ma także dwa klubowe mistrzostwa świata i trzy medale Ligi Mistrzów.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

WYNIKI I TABELA SERIE A1

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie