Liga Mistrzów: Dwa lata temu w Barcelonie... Największy powrót w historii? (WIDEO)

8 marca 2017 roku odbył się mecz, który na długo zapadnie w pamięci fanów piłki nożnej. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała PSG 6:1, odrabiając czterobramkową stratę!

Pierwszy mecz odbył się 14 lutego i zakończył się efektownym zwycięstwem PSG. Dwa gole strzelił Angel di Maria, a po jednym dorzucili Julian Draxler oraz Edinson Cavani. PSG wygrało 4:0, a Barcelona oddała tylko jeden celny strzał! Przed rewanżem mało kto stawiał na "Blaugranę". Wcześniej nikt nie odrobił takiej straty...

Na Camp Nou pojawiło się jednak ponad 96 tysięcy kibiców. Nikogo nie interesowała fatalna gra w pierwszym spotkaniu - liczył się tylko szybki gol i próba przejścia do historii. Już w trzeciej minucie bramkę zdobył Luis Suarez. Przed przerwą do własnej siatki trafił Layvin Kurzawa. Barcelona osiągnęła plan minimum, czyli prowadziła 2:0.

Tuż na początku drugiej połowy rzut karny wykorzystał Lionel Messi i niektórzy powoli zaczęli wierzyć w cud. Nadzieje Katalończyków praktycznie uleciały w 62. minucie po bramce Edinsona Cavaniego. Trener PSG Unai Emery odetchnął z ulgą. Po tym trafieniu Barcelona potrzebowała aż trzech bramek.

Czas leciał, a obie ekipy marnowały kolejne sytuacje. Nie zmieniało się za to położenie Barcelony, które było beznadziejne. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry chyba nawet najbardziej zaciekli fani nie wierzyli, że coś może się jeszcze wydarzyć. Tymczasem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Z rzutu wolnego trafił Neymar, chwilę później trafił też z rzutu karnego.

Było 5:1, do końca mniej więcej cztery minuty. Na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak, ale nie pomógł paryżanom. W ostatniej akcji meczu centrował Neymar, a jak spod ziemi wyrósł Sergi Roberto. Nieoczekiwany bohater szalonego meczu. Piłkarze PSG byli załamani, a gospodarze mogli świętować największy powrót w historii Ligi Mistrzów.

FC Barcelona - PSG 6:1 (2:0)

Bramki: Suarez 3, Kurzawa 40 (sam.), Messi 50 (rz.k.), Neymar 88, 90+1 (rz.k.), Roberto 90+5 - Cavani 62.

FC Barcelona: ter Stegen - Rafinha (76 Sergi Roberto), Mascherano, Pique, Umtiti - Rakitic (84 Gomes), Busquets, Iniesta (65 Turan) - Messi, Suarez, Neymar.

PSG: Trapp - Meunier (90+3 Krychowiak), Marquinhos, Silva, Kurzawa - Rabiot, Matuidi, Verratti - Lucas (55 di Maria), Cavani, Draxler (75 Aurier).

Żółte kartki: Pique, Busquets, Rakitic, Neymar, Suarez - Matuidi, Draxler, Cavani, Marquinhos.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.