Milik: Mertens to mój przyjaciel. Na boisku rozumiemy się bez słów

Piłka nożna

Z Driesem bardzo dobrze mi się współpracuje. Poza boiskiem jesteśmy przyjaciółmi. Dużo dobrego z tego wynika. Szkoda, że jemu nie udało się strzelić gola, ale wierzę, że niebawem się przełamie - powiedział napastnik SSC Napoli Arkadiusz Milik po zwycięskim meczu w 1/8 finału Ligi Europy z FC Salzburg (3:0).

Bożydar Iwanow: Doskwierało Ci, gdy czytałeś, że dziennikarze pisali o "Euro golu" Milika?

 

Arkadiusz Milik: Nie patrzę na wszystko, co się pisze i mówi na mój temat. Zdaję sobie sprawę, że dziennikarze czasami popadają ze skrajności w skrajność. Raz piszą o mnie, że jestem fantastyczny, a cztery dni później, jak nie strzelę gola, to jestem mega słaby. Dlatego staram się twardo stąpać po ziemi i cały czas ciężko pracuję. Chcę w każdym meczu pomagać drużynie i zdobywać bramki, bo one dodają mi pewności siebie. Z tygodnia na tydzień chcę stawać się coraz lepszym piłkarzem.

 

To był Twój naprawdę bardzo dobry występ. Strzeliłeś gola w odpowiednim momencie, bo wcześniej Salzburg łapał wiatr w żagle.

 

To prawda, w środku pola popełniliśmy kilka strat i z tego brały się sytuację rywali. Jednak uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo, choć Salzburg miał również swoje okazje. Za tydzień gramy rewanż, ale pod żadnym pozorem nie może zlekceważyć Austriaków.

 

Widać było, że z Driesem Mertensem rozumieliście się doskonale.

 

Z Driesem bardzo dobrze mi się współpracuje. Poza boiskiem jesteśmy przyjaciółmi. Dużo dobrego z tego wynika. Szkoda, że jemu nie udało się strzelić gola, bo ostatnio ma passę bez bramki. Czasami w piłce tak jest, że przychodzi seria bez trafienia. Wierzę, że niedługo w jego przypadku to się zmieni, bo umiejętności ma wielkie.

 

Cała rozmowa z Arkadiuszem Milikiem w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Bożydar Iwanow, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze