MŚ w biathlonie: Polki z realnymi szansami na medal

Inne
MŚ w biathlonie: Polki z realnymi szansami na medal
fot. PAP/EPA

Piątkowy sprint na 7,5 km będzie pierwszą szansą polskich biathlonistek na medal tegorocznych mistrzostw świata w Oestersund. Szczególnie wyczekiwany jest występ Moniki Hojnisz, która stanęła już w tym sezonie na podium Pucharu Świata.

Zmagania w Szwecji rozpoczęły się w czwartek od sztafety mieszanej, w której Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek zajęli dziewiąte miejsce. To i tak wynik powyżej spodziewanego, ponieważ w tej konkurencji biało-czerwoni bardzo rzadko mieścili się w pierwszej dziesiątce.

 

Polscy kibice mogą liczyć na jeszcze więcej w kobiecych konkurencjach indywidualnych. Hojnisz jest w tym sezonie w najlepszej formie w karierze i zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wysokie lokaty w zawodach, choć nie na podium, zajmowały też Zbylut oraz Kamila Żuk.

 

"W startach indywidualnych kobiet celujemy w pierwszą ósemkę. Myślę tu przede wszystkim o Monice Hojnisz, ale też o Kamili Żuk i Kindze Zbylut. Jeśli zgra się celne strzelanie, dobry bieg i odpowiednie przygotowanie nart, to nie jest wykluczone, że zbliżymy się do podium w którymś ze startów. Serce zawsze podpowiada, że to jest ten moment, w którym nam się uda, ale znamy realia mistrzostw świata. Tutaj każdy będzie mocny" - powiedziała prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk, cytowana w komunikacie.

 

Sprint rozpocznie się o godzinie 16.15. Zmagania mężczyzn w tej konkurencji, na dystansie 10 km, zaplanowano na sobotę.

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze