PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - ONICO Warszawa. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

ONICO Warszawa w piątek może przybliżyć się do upragnionego półfinału PlusLigi. Podopieczni Stephane'a Antigi w meczu 24. kolejki na wyjeździe zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn, który ma już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play-off. Relacja na żywo i wynik meczu Indykpol AZS Olsztyn - ONICO Warszawa na Polsatsport.pl.

Olsztynianie w ciągu 21 kolejek zgromadzili na swoim koncie 30 punktów. To aż o 23 punkty mniej, niż wicelider z Warszawy. Nic więc dziwnego, że trener Indykpolu AZS spodziewa się trudnego spotkania.

 

- ONICO gra dobra siatkówkę, a przede wszystkim skuteczną. Jest to drużyna, która często góruje warunkami fizycznymi nad rywalami. Mają dobry, szczelny blok, mocną zagrywkę, atak też ich jest mocną stroną. Będziemy musieli pokazać dobrą siatkówkę, aby się im przeciwstawić. Wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy na treningach i przy pomocy kibiców w Hali Urania, będziemy w stanie to zrobić. Wielokrotnie czuliśmy ich wsparcie, które bardzo nam pomogło - powiedział Gogol cytowany przez oficjalną stronę Indykpolu AZS.

 

Szkoleniowiec olsztyńskiego zespołu rozpoczynał sezon w Stoczni Szczecin. Zna zatem doskonale możliwości największej gwiazdy ONICO Bartosza Kurka.

 

- Jedno to jest wiedzieć, jak gra Bartek, co lubi robić, czego nie lubi, z czym ma problem, a co robi bardzo dobrze, a drugie to realizacja strategii. Na pewno nie jest to prosta rzecz, aby zatrzymać Bartka Kurka. Pamiętam wiele jego zagrań jeszcze z okresu reprezentacyjnego. Mamy swój pomysł, strategię i jeśli będziemy ją konsekwentnie realizować, to jesteśmy w stanie w pewnym stopniu zneutralizować skuteczność ataku Bartka oraz całej drużyny ONICO - ocenił.

 

ONICO przegrało w tym sezonie tylko pięć meczów. Ostatnią porażkę stołeczni siatkarze zanotowali przed dwoma kolejkami po zaciętym pięciosetowym boju z PGE Skrą Bełchatów. Później w kapitalnym stylu pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 zmniejszając dystans punktowy od wicemistrzów Polski. W ostatnim spotkaniu wygrali 3:0 z Treflem Gdańsk.

 

Celem ekipy Antigi jest bezpośredni awans do półfinału rozgrywek. Warszawianie nie mogą jednak być pewni jego osiągnięcia, bo po piętach depcze im Jastrzębski Węgiel. Czy w piątek uda im się przybliżyć do zrealizowania założonego planu?

 

Relacja na żywo i wynik meczu Indykpol AZS Olsztyn - ONICO Warszawa od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze