PlusLiga: Porażka Trefla. Milowy krok Warty w stronę play-off

Siatkówka

W meczu 24. kolejki PlusLigi ekipa Aluron Virtu Warty Zawiercie pokonała na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:1 i dzięki temu umocniła się w czołówce tabeli. Dwunasta porażka gdańszczan w tym sezonie sprawia, że mają już tylko matematyczne szanse na awans do fazy play-off.

W pierwszym secie zawiercianie zaprezentowali wszystkie swoje atuty, toteż szybko wypracowali sobie pokaźną przewagę, którą dotrzymali do samego końca. Goście imponowali w każdym siatkarskim rzemiośle takim jak obrona, blok czy zagrywka. Wysoka porażka gdańszczan podziałała na nich niczym zimny prysznic, czego dowodem jest postawa podopiecznych Andrei Anastasiego w drugiej partii.

 

W kolejnej odsłonie Maciej Muzaj i spółka wyciągnęli wnioski, aczkolwiek to zawiercianie nieco spuścili z tonu. W samej końcówce rywalizacji miejscowi utrzymali nerwy na wodzy, wypracowując sobie kilkupunktową zaliczkę, którą dowieźli do samego końca.

 

Po triumfie i doprowadzeniu do remisu, można było spodziewać się, że ekipa Trefla na dobre wróciła do gry. Trzecia partia była najbardziej zacięta ze wszystkich. Oba zespoły grały twardo punkt za punkt, toteż do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. W niej as serwisowy Michała Masnego zapewnił zawiercianom ponowne prowadzenie w meczu.

 

Czwarty set bardzo dobrze rozpoczął się dla Warty i wydawało się, że miejscowi nie będą w stanie niczego wskórać. Drużyna z południa Polski odskoczyła na kilka punktów, m.in. dzięki dobrej zagrywce, ale im bliżej końca tej odsłony, tym Trefl mozolnie odrabiał straty i doprowadził nawet do remisu. Kibice nie byli jednak świadkami kolejnej gry na przewagi, ponieważ przy stanie 23:23 dwa ostatnie punkty zdobyli podopieczni Marka Lebedewa, którzy ostatecznie wygrali 3:1 i dzięki temu uczynili milowy krok w stronę awansu do fazy play-off.

Gdańszczanie muszą prawdopodobnie pogodzić się z tym, że przedwcześnie zakończą sezon.

 

MVP spotkania został wybrany Mateusz Malinowski (Aluron Virtu Warta Zawiercie)

 

Trefl Gdańsk - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (17:25,25:21,26:28,23:25)

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze