Tajlandia wycofuje się z zawodów podnoszenia ciężarów

Inne
Tajlandia wycofuje się z zawodów podnoszenia ciężarów
fot. PAP/Panoramic

Tajlandia dobrowolnie wycofała się z rywalizacji w podnoszeniu ciężarów podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku z powodu serii przypadków stosowania dopingu przez swoich reprezentantów.

Jak poinformowała w piątek Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF), Tajlandia ma jednak zachować organizację tegorocznych mistrzostw świata we wrześniu w mieście Pattaya, ale nie będą mogli w nich wystąpić reprezentanci gospodarzy.

 

Sześcioro ciężarowców Tajlandii zostało przyłapanych na stosowaniu dopingu podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Aszchabadzie, w tym trzy zawodniczki, które zdobyły złote medale. Dwie z nich są mistrzyniami olimpijskimi z Rio de Janeiro - Sukanya Srisurat i Sopita Tanasan. IWF bada jeszcze dwa inne przypadki z tego kraju.

 

Według przepisów IWF federacja narodowa może być zawieszona, jeśli w ciągu roku kalendarzowego zostaną stwierdzone co najmniej trzy przypadki dopingu.

 

Z tego względu z mistrzostw świata w Anaheim w 2017 roku wykluczono dziewięć krajów, w tym Rosję i Chiny. Rok wcześniej w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro nie mogły startować reprezentacje Rosji i Bułgarii.

 

Tajlandia jest potęgą w tej dyscyplinie sportu, zwłaszcza w niższych kategoriach wagowych. 

PN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze