Bundesliga: Dublet i rekord Lewandowskiego. Pogrom w Monachium (WIDEO)

O tym, że Robert Lewandowski uwielbia grać przeciwko VfL Wolfsburg, wiadomo nie od dziś. Udowodnił to również w sobotnie popołudnie, kiedy jego Bayern Monachium pokonał ekipę "Wilków" 6:0, a napastnik Biało-Czerwonych wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. To pozwoliło mu stać się najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Bundesligi.

Faworytami starcia na Allianz Arena byli gospodarze, którzy walczą z Borussią Dortmund o mistrzostwo Niemiec. Przyjezdni także mają swój cel na ten sezon, a jest nim awans do pierwszej czwórki rozgrywek i kwalifikacja do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Oba zespoły były przed tym meczem niepokonane od ponad miesiąca, więc zapowiadało się ciekawe widowisko.

Bawarczycy kolejny raz udowodnili, że mają patent na piłkarzy z Wolfsburga. Podopieczni Niko Kovaca prowadzenie objęli w 34. minucie za sprawą Serge'a Gnabry'ego. Kilka minut później było już 2:0, a strzelec pierwszego trafienia asystował przy golu Lewandowskiego, który dołożył nogę, kierując piłkę do pustej bramki. Był to 196. gol w Bundeslidze i tym samym wyprzedził Claudio Pizarro, stając się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii tych rozgrywek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, bowiem monachijczycy nadal dominowali. W 52. minucie z bramki cieszył się James Rodriguez. Ostatni kwadrans to kolejne trzy ciosy mistrzów Niemiec i popisał Francka Ribery'ego, który pojawił się na murawie w 55. minucie. Francuz, który po tym sezonie żegna się z Bayernem, asystował przy wszystkich golach - odpowiednio Thomasa Muellera, Joshuy Kimmicha oraz Lewandowskiego, który jednocześnie umocnił się na pierwszym miejscu klasyfikacji strzelców Bundesligi z 17. bramkami, jednocześnie ustalając wynik na 6:0!

W pozostałych meczach Borussia Dortmund z małymi problemami, ale pokonała VfB Stuttgart 3:1 i dzięki temu ma tyle samo punktów w tabeli co Bayern. W barwach gospodarzy wciąż brakowało kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

Wyniki sobotnich meczów 25. kolejki Bundesligi:

Bayern Monachium – VfL Wolfsburg 6:0 (2:0)

Bramki: Serge Gnabry 34, Robert Lewandowski 37, 85, James Rodriguez 52, Thomas Mueller 76, Joshua Kimmich 82

Borussia Dortmund – VfB Stuttgart 3:1 (0:0)

Bramki: Marco Reus 62 (k), Paco Alcacer 84, Christian Pulisic 90+2 – Marc-Oliver Kempf 71

SC Freiburg – Hertha Berlin 2:1 (1:0)

Bramki: Nils Petersen 27, Gian-Luca Waldschmidt 81 – Vedad Ibisević 77

RB Lipsk – FC Augsburg 0:0

1.FSV Mainz - Borussia Moenchengladbach 0:1 (0:0)

Bramka: Nico Elvedi 63