Czternastolatek z kontraktem w MLS! Ma polskie korzenie

Piłka nożna
Czternastolatek z kontraktem w MLS! Ma polskie korzenie
fot. PAP

Gabriel Slonina to 14-letni bramkarz, który właśnie podpisał pierwszy zawodowy kontrakt w swoim życiu. Jego klubem został występujący na boiskach MLS zespół Chicago Fire, którego piłkarzem jest Przemysław Frankowski. Nastolatek urodził się w Stanach Zjednoczonych, chociaż jego rodzice pochodzą z Polski.

Slonina składając swój podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do 2022 roku z opcją przedłużenia o rok, stał się drugim najmłodszym zawodnikiem w historii Major League Soccer. Tym pierwszym był Freddy Adu, który w 2003 roku związał się z DC United, będąc młodszy o 128 dni.

 

Młody bramkarz z polskim rodowodem jest zachwycony możliwością wkroczenia do seniorskiej piłki. - Co za sposób na rozpoczęcie roku. Spełniłem jedno ze swoich marzeń. Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem mój pierwszy profesjonalny kontrakt. Jestem wdzięczny każdemu, kto się do tego przyczynił, zwłaszcza mojej rodzinie. Dziękuję Chicago Fire za wiarę we mnie i stworzenie mi takiej okazji - napisał na łamach mediów społecznościowych.

 

Dotychczas Slonina występował w zespołach młodzieżowych klubu z Chicago. Przez trzy sezony w Akademii Fire rozegrał 54 mecze. Jeśli chodzi o rozgrywki międzynarodowe, to był zapraszany na treningi kadry USA do lat 14 i 15.

 

 

 

WYNIKI I TABELE MLS

 

Spotkania MLS na sportowych antenach Polsatu.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze