EBL: Ofensywny mecz w Lublinie! TBV Start ogrywa Polpharmę

Marcin Dutkiewicz oraz Joe Thomasson rzucili łącznie 48 punktów i poprowadzili TBV Start Lublin do zwycięstwa 104:91 nad Polpharmą Starogard Gdański w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Lublinianie na początku spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym - dzięki akcjom Joe Thomassona i Marcina Dutkiewicza prowadzili już 8:2. Polpharma odpowiedziała na to jednak serią 8:0 i po trójce Daniela Gołębiowskiego zdobyła przewagę. Sytuacja zmieniała się później kilkakrotnie, a dzięki trójce Marcina Dutkiewicza to TBV Start po 10 minutach wygrywał 21:20. Drugą kwartę ekipa trenera Davida Dedka rozpoczęła od ośmiu punktów z rzędu i uciekała rywalom. Później, po kolejnych zagraniach Dutkiewicza i Mirkovicia przewaga urosła do 15 punktów. W samej końcówce z dystansu trafił Michael Hicks i dzięki temu starogardzianie po pierwszej połowie przegrywali tylko 41:51.

Kolejne akcje Tre Busseya i Adama Kempa na początku trzeciej kwarty zbliżały Polpharmę na zaledwie cztery punkty. Zaczął na to odpowiadać James Washington, ale drużyna trenera Artura Gronka powróciła do szybkiego grania i ciągle była blisko. Po trójce Justina Bibbinsa przegrywała tylko punktem! Trafienie Washingtona ustawiło wynik spotkania po 30 minutach na 76:71. Ostatnią część gry TBV Start rozpoczął od małej serii 6:0 i ponownie odskakiwał. Starogardzianie się jednak nie poddawali, a po chwili znowu zbliżali się na zaledwie punkt. Kluczowe trafienia notował jednak Joe Thomasson, a lublinianie kontrolowali dzięki temu końcówkę. Ostatecznie zwyciężyli 104:91.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Joe Thomasson, który rzucił 25 punktów. W ekipie gości 22 punkty zanotował Tre Bussey.

TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 104:91 (21:20, 30:21, 25:30, 28:20)

TBV Start Lublin: Joe Thomasson 25, Marcin Dutkiewicz 23, James Washington 20, Mateusz Dziemba 10, Anton Gaddefors 9, Roman Szymański 7, Michael Gospodarek 5, DeVonte Upson 2, Uros Mirković 2, Kacper Borowski 1, Bartłomiej Pelczar 0

Polpharma Starogard Gdański: Tire Bussey 22, Adam Kemp 16, Justin Bibbins 12, Brett Prahl 11, Filip Struski 8, Daniel Gołębiowski 7, Kacper Młynarski 7, Michael Hicks 6, Paweł Dzierżak 2, Adam Brenk 0