EBL: TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W tym spotkaniu zobaczymy aż trzech czołowych strzelców całej Energa Basket Ligi! Transmisja meczu TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

W listopadzie w Starogardzie Gdańskim gospodarze wygrali pewnie, kontrolując od pierwszej kwarty wydarzenia na parkiecie. Świetnie prezentowali się Justin Bibbins oraz Tre Bussey, a Polpharma zwyciężyła aż 96:77. Trzeba jednak pamiętać, że wtedy w zespole trenera Davida Dedka nie było jeszcze Joe Thomassona.

 

Wynik spotkania między tymi drużynami może zależeć od trzech indywidualnych pojedynków. Pierwszym z nich jest ten pomiędzy rozgrywającymi. James Washington to już uznana marka w Energa Basket Lidze - prawdziwy lider, świetnie czujący się w ataku, ale też dobrze kreujący kolegów z zespołu. Teraz zagra przeciwko Justinowi Bibbinsowi, czyli zawodnikowi, który w tym sezonie debiutuje na profesjonalnych parkietach. Amerykanin udowodnił jednak już swoje ogromne możliwości. Jest bardzo szybki, a do tego dostał ogromne zaufanie od trenera Artura Gronka - zdobywa średnio aż 19,8 punktu na mecz.

 

Kluczowym zawodnikiem TBV Startu jest oczywiście Joe Thomasson. Rzucający pojawił się w Lublinie już po rozpoczęciu sezonu i właściwie z miejsca stał się czołowym graczem zespołu. Jego obecność poprawiła jednocześnie wyniki ekipy - nic w tym dziwnego, zdobywa przecież średnio 18,7 punktu w każdym spotkaniu. Dodatkowym “smaczkiem” jest fakt, że w zeszłym sezonie występował w Polpharmie. Teraz zagra przeciwko Tre Busseyowi, który w EBL czuje się świetnie. Jest efektowny, doskonale gra jeden na jednego, a dodatkowo bardzo dobrze rzuca z dystansu - w całym sezonie trafił już 57 trójek (drugi wynik spośród wszystkich zawodników ligi).

 

Sporo będzie zależało również od strefy podkoszowej. W polu trzech sekund rewelacyjny jest Devonte Upson - jego akcje często można oglądać w zestawieniach TOP 10 tygodnia, a pamiętamy go również z udziału w Lotto Konkursie Wsadów. Teraz będzie miał jednak niezwykle wymagającego rywala. Adam Kemp jest najlepszym blokującym EBL (średnio 2,1 na mecz) i drugim zbierającym (9,3), a trzeba przede wszystkim podkreślić jego siłę! Rywale nie mają z nim łatwego zadania i gdy tylko nie notuje fauli, to jest niezwykle przydatnym zawodnikiem w rotacji starogardzkiego zespołu.

 

Warto będzie przyglądać się również rywalizacji Kacpra Borowskiego i Kacpra Młynarskiego, a także Michaela Gospodarka i Pawła Dzierżaka. Który trener lepiej wykorzysta najmocniejsze cechy swojego zespołu?

 

Początek transmisji meczu TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański w sobotę o 12:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze