Fortuna 1 Liga: Trwa świetna passa Rakowa. Coraz trudniejsza sytuacja GKS-u

W spotkaniu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Rakowa Częstochowa wygrała na wyjeździe z GKS-em Katowice 3:0. To 22. mecz z rzędu lidera tabeli bez porażki i zarazem dziewiąte kolejne zwycięstwo. Dzięki temu czerwono-niebiescy umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli, natomiast katowiczanie nadal tracą pięć punktów do bezpiecznej lokaty.

Przed tym starciem było klarowne, że faworytem są częstochowianie, którzy pewnie zmierzają po awans do Lotto Ekstraklasy. Raków przegrał w tym sezonie tylko jeden mecz i nie zamierzał przerywać złej passy w stolicy Górnego Śląska. GKS zawodzi w obecnych rozgrywkach na całej linii, zamiast walczyć o czołowe lokaty, jest zmuszony bić się o uniknięcie spadku.

Ewentualna zdobycz punktowa przeciwko takiej ekipie jak Raków mogłaby stanowić pozytywny impuls dla zespołu Dariusza Dudka, ale lider okazał się zbyt silny. W pierwszej połowie częstochowianie objęli prowadzenie w 36. minucie po bramce niezawodnego Tomasa Petraska, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego oraz swoje warunki fizyczne, umieszczając głową piłkę w siatce.

W drugiej połowie nadal przeważali goście, którym dodatkowo pomógł Arkadiusz Jędrych. Piłkarz GKS-u w odstępie pięciu minut otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji opuścił plac gry. Ostatnie minuty należały do Sebastiana Musiolika, który ustrzelił dublet.

Dla Rakowa to kolejny krok w stronę awansu. Zespół spod Jasnej Góry już w najbliższą środę zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa. Katowiczanie są na przedostatniej lokacie i widmo spadku coraz mocniej zagląda im w oczy.

GKS Katowice - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki: Tomas Petrasek 36, Sebastian Musiolik 82, 89

GKS Katowice: Krzysztof Baran - Wojciech Lisowski, Arkadiusz Jędrych, Radek Dejmek, Mateusz Mączyński - Adrian Błąd, Callum Rzonca (56. Grzegorz Piesio), Jakub Habusta, David Anon (68. Dominik Bronisławski), Tymoteusz Puchacz - Bartosz Śpiączka

Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Kasperkiewicz - Piotr Malinowski (79. Daniel Bartl), Igor Sapała, Petr Schwarz, Marcin Listkowski (85. Patrick Friday Eze), Mateusz Zachara (59. Miłosz Szczepański), Patryk Kun - Sebastian Musiolik

Żółte kartki: Rzonca, Jędrych, Śpiączka - Niewulis, Kasperkiewicz

Czerwona kartka: Jędrych (73, za drugą żółtą)