Hokeistki Polonii Bytom zdobyły ósme mistrzostwo Polski

Zimowe
Hokeistki Polonii Bytom zdobyły ósme mistrzostwo Polski
fot. PAP

Hokeistki Polonii Bytom wywalczyły czwarte z kolei i ósme w historii mistrzostwo Polski. W sobotę pokonały u siebie w drugim meczu finałowym Stoczniowca Gdańsk 4:0 i wygrały rywalizację 2–0. Pierwsze spotkanie w Gdańsku zakończyło się zwycięstwem Polonii po dogrywce 3:2. Rywalizacja o złoty medal toczyła się do dwóch zwycięstw.

O trzecie miejsce w ekstralidze kobiet walczą Atomówki GKS Tychy z Unią Oświęcim. W sobotę tyszanki u siebie wygrały 6:4 i wyrównały stan rywalizacji do dwóch zwycięstw.
 
Panie wypadły zdecydowanie lepiej niż grający na tym samym lodowisku hokeiści Polonii. Męski zespół sezon zasadniczy zakończył na 11. miejscu. Gorsza była tylko Kadra PZHL U-23, ale zgodnie z planem rozegrała tylko 22 kolejki zamiast 42. Potem bytomianie mieli grać w barażach o utrzymanie, jednak z powodu problemów finansowych wycofali się z rywalizacji. Już w trakcie sezonu zasadniczego bytomianie pojechali na mecz do Gdańska dzięki internetowej zbiórce pieniędzy wśród kibiców. Wiele do życzenia pozostawia też stan bytomskiego lodowiska.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze