Southampton Bednarka pokonało Tottenham!

Southampton pokonało Tottenham 2:1 w meczu 30. kolejki Premier League. Gospodarze strzelili dwa gole w końcówce spotkania. 90 minut rozegrał Jan Bednarek.

Najważniejszą informacją dla Mauricio Pochettino był powrót do zdrowie Dele Alliego. Dawało to nadzieję na poprawę dyspozycji drużyny, która w ostatnich trzech kolejkach wywalczyła tylko jeden punkt. Zamiast walki o mistrzostwo Anglii, trzeba było skupić się na obronie najniższego stopnia podium. Powstrzymać "Spurs" chciał Jan Bednarek i jego Southampton, które bardzo potrzebowało punktów.

Polak, który stworzył linię obrony z Jannikiem Vestergaardem i Mayą Yoshidą, nie miał łatwego zadanie. Bardzo aktywny był Kane, który dopiął swego w 28. minucie. Anglik wykorzystał podanie Alliego i strzałem między nogami zaskoczył Angusa Gunna. To był jego 200. gol w karierze. Siódmy w ostatnich pięciu spotkaniach przeciwko Southampton!

Tottenhamowi nie udało się utrzymać korzystnego wyniku. Końcówka w wykonaniu "Świętych" była piorunująca. Najpierw Yan Valery wykorzystał fatalny błąd Danny'ego Rose'a, który zamiast wybić piłkę po dośrodkowaniu Stuarta Armstronga... po prostu się poślizgnął. Chwilę później do rzutu wolnego z około 23. metrów podszedł James Ward-Prowse i uderzył poza zasięgiem Hugo Llorisa.

Były to tak dwa mocne ciosy, że "Spurs" nie potrafili zdobyć wyrównującej bramki. To może skomplikować im sytuację w końcówce sezonu.

Ciekawie było też na innych stadionach. Newcastle United przegrywało z Evertonem 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2. Duża w tym zasługa Ayoze Pereza, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Ważne zwycięstwo odniosło walczące o utrzymanie Cardiff City. Walijczycy dwukrotnie pokonali Łukasza Fabiańskiego, wygrywając z West Ham United 2:0.