Sparta Praga rozbiła Viktorię Pilzno! Awantura na trybunach (WIDEO)

Sparta Praga nie dała żadnych szans Viktorii Pilzno w hicie 24. kolejki ligi czeskiej, wygrywając przed własną publicznością 4:0. W pewnym momencie spotkanie zostało przerwane na ponad dziesięć minut ze względu na zachowanie kibiców gości.

Piłkarze Sparty Praga grają w tym roku jak z nut. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego mogli się pochwalić serią czterech ligowych zwycięstw z rzędu. Dla Viktorii Pilzno ostatnie tygodnie nie były aż tak udane przede wszystkim ze względu na odpadnięcie z Ligi Europy z Dinamem Zagrzeb.

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Adam Hlozek, później rzut karny na gola zamienił Guelor Kanga. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Michal Sacek i Matej Pulkrab.

Jeszcze gorzej niż piłkarze gości zaprezentowali się ich kibice... W konsekwencji na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry policja zdecydowała się na radykalny krok i postanowiła wyprowadzić ich z sektora. Mecz został przerwany na ponad dziesięć minut.

Sparta Praga – Viktoria Pilzno 4:0 (2:0)

Bramki: Adam Hlozek 10, Guelor Kanga 29 (k), Michal Sacek 68, Matej Pulkrab 90+10
Czerwona kartka: Jan Kovarik (90+3, Viktoria Pilzno, za drugą żółtą)