Sparta Praga - Viktoria Pilzno: Transmisja na Polsatsport.pl

Piłka nożna
Sparta Praga - Viktoria Pilzno: Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP

W hicie 24. kolejki pierwszej ligi czeskiej naprzeciw siebie staną dwie drużyny cały czas walczące o tytuł mistrza. Czy prażanie pokonają gości z Pilzna i wykonają krok w kierunku dogonienia czołówki? Transmisja na żywo sobotniego meczu Sparta Praga - Viktoria Pilzno na portalu Polsatsport.pl. Premiera telewizyjna w niedzielę o 10.30 na antenie Polsatu Sport Extra.

Gdy naprzeciw siebie stają dwa kluby, które bezpośrednio rywalizują ze sobą o trofeum mistrza kraju, pewne jest, że emocji nie zabraknie. A gdy w dodatku jeden z nich jest najbardziej utytułowanym na krajowym podwórku, a drugi broni tytułu, to wiadomo że spotkanie tego typu będzie elektryzować wszystkich kibiców piłkarskich śledzących dane rozgrywki.

 

Mająca aż 33 mistrzostwa Czech Sparta stanie bowiem naprzeciw dominującej w ostatnich latach czeską ligę Viktorii Pilzno (od 2011 roku "Viktorka" zdobyła aż cztery tytuły). Obecnie to również podopieczni Pavela Vrby są jednymi z głównych kandydatów do mistrzostwa, ponieważ do pełniącej funkcję lidera Slavii tracą tylko trzy punkty, natomiast Sparta aż czternaście. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku zwycięstwa podopieczni Zdenka Ščasný'ego zredukują stratę. W dodatku do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze siedem meczów, po których zespoły wezmą udział w rywalizacji w grupie mistrzowskiej. Wszystko może się więc zdarzyć.

 

Od obecnego sezonu obowiązuje nowy format rozgrywek w 1. lidze czeskiej. Po 30 kolejkach fazy zasadniczej tabela zostanie podzielona na trzy grupy bez podziału punktów - drużyny z miejsc 1-6 będą walczyły o mistrzostwo kraju w systemie każdy z każdym, a z miejsc 11-16 o utrzymanie (spadek będzie dotyczył dwóch drużyn, które na koniec będą miały najmniej punktów). Najciekawiej sytuacja prezentuje się w środku tabeli - ekipy z miejsc 7-10 będą rywalizowały w systemie pucharowym (mecz i rewanż), a zwycięzcy zagrają z klubem z czwartego lub piątego miejsca (zależnie od tego czy któraś z drużyn z czołówki sięgnie po Puchar Czech) o awans do Ligi Europejskiej.

 

Obrońcy gospodarzy szczególną uwagę będą musieli poświęcić Michaelowi Krmencikowi, który w obecnym sezonie strzelił siedem goli i jest najefektywniejszym strzelcem swojego zespołu. W szeregach Sparty najgroźniejszy będzie Benjamin Tetteh, który na listy strzelców wpisywał się dziesięciokrotnie.

 

Transmisja na żywo sobotniego meczu Sparta Praga - Viktoria Pilzno od godziny 17.25 na portalu Polsatsport.pl. Premiera telewizyjna w niedzielę o 10.30 na antenie Polsatu Sport Extra. Komentują Grzegorz Michalewski i Marcin Kalita.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze