Fortuna 1 Liga: Szalony mecz w Poznaniu!

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi kolejny raz są dowodem na to, że tutaj kibice nie mają prawa narzekać na nudę! W 23. kolejce doszło do świetnego widowiska w Poznaniu, gdzie Warta podejmowała Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla gospodarzy.

Przed tym spotkaniem bielszczanie plasowali się na szóstym miejscu w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad będącą tuż nad strefą spadkową Wartą Poznań. Oba zespoły grają w tym sezonie bardzo nierówno. Odzwierciedleniem tego była niedzielna konfrontacja.

Miejscowi objęli prowadzenie w 23. minucie za sprawą Michała Jakóbowskiego, ale kwadrans później do wyrównania doprowadził Przemysław Płacheta. Rezultat 1:1 utrzymał się do przerwy. Warto podkreślić, że piłkarze Podbeskidzia mieli już na tym etapie aż cztery żółte kartki.

W drugiej połowie kibice oglądali kolejne trafienia w stolicy Wielkopolski. Tym razem jako pierwsi to siatki trafili goście. Autorem gola był Paweł Oleksy. Trzysta sekund później było już 2:2, gdy do remisu doprowadził Robert Janicki.

W 64. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał piłkarz Podbeskidzia Adrian Gomez.

To był fragment meczu, w którym bramki padały co kilka chwil, ponieważ w 65. minucie Warta szybko wykorzystała grę w przewadze i odzyskała prowadzenie dzięki trafieniu Jacka Kiełba. Gdy w 70. minucie rezultat podwyższył Michał Żebrakowski, wydawało się, że poznanianie odniosą pewne zwycięstwo.

Bielszczanie ambitnie grali do samego końca i mimo jednego zawodnika mniej na boisku, zdołali strzelić kontaktowego gola na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Hiszpan Chopi.

Wynik 4:3 sprawił, że w doliczonym czasie (aż siedem minut dodatkowej gry) było bardzo nerwowo, ale ostatecznie gospodarze zapewnili sobie cenne zwycięstwo, które pozwoliło im awansować na trzynaste miejsce w tabeli i powiększyć przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów. Podbeskidzie natomiast utrzymało szóstą lokatę.

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3 (1:1)

Bramki: Michał Jakóbowski 23, Robert Janicki 60, Jacek Kiełb 65, Michał Żebrakowski 70 - Przemysław Płacheta 38, Paweł Oleksy 55, Chopi 81

Czerwona kartka: Adrian Gomez (64, Podbeskidzie, za drugą żółtą)

W załączonym materiale wideo skrót meczu.