Kibic brutalnie zaatakował piłkarza podczas derbów Birmingham (WIDEO)

Podczas derbowego meczu na stadionie Birmingham City z Aston Villą (0:1) w 36. kolejce Championship, na zapleczu Premier League, na murawę wbiegł kibic i zaatakował piłkarza gości Jacka Graelisha. Zawodnik nie odniósł obrażeń i kontynuował grę.

Do incydentu doszło kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego na St. Andrew's. Sprawca wbiegł na boisko z sektora zajmowanego przez kibiców gospodarzy, podbiegł prosto do stojącego tyłem 23-letniego Graelisha i uderzył go pięścią w okolice policzka.

Piłkarz upadł na murawę, a jego koledzy z drużyny Glenn Whelan i Tammy Abraham pomogli służbom porządkowym złapać mężczyznę. Według informacji BBC napastnik ze stadionu trafił prosto do aresztu.

Kapitan Aston Villi po chwili wstał o własnych siłach. Okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń i mógł grać dalej. Ostatecznie to właśnie sam poszkodowany przesądził o zwycięstwie Aston Villi. W 67. minucie Grealish strzelił zwycięskiego gola.

Transmisje meczów Championship na antenach Eleven Sports.