MLS: New York City - D.C. United. Transmisja na Polsatsport.pl

New York City podejmie D.C. United w 2. kolejce nowego sezonu MLS. Nowojorczycy w pierwszej kolejce zremisowali na wyjeździe z Orlando City, natomiast piłkarze z Waszyngtonu wygrali z mistrzem - Atlanta United. Kto będzie górą na Yankee Stadium? Transmisja spotkania New York City - D.C. United w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.

Dla New York City 2019 rok jest sporą niewiadomą, bowiem piłkarze z "Miasta, które nigdy nie śpi", muszą radzić sobie bez Davida Villi. Hiszpan zimą odszedł do japońskiego Vissel Kobe i tam ma teraz odpowiadać za strzelanie goli. Zastąpić ma go ściągnięty z Universitatea Craiova Rumun Alexandru Mitrita, który już w pierwszym wyjazdowym starciu z Orlando City zagrał 90 minut. Bramki dla nowojorczyków zdobywali w pierwszej połowie Ebenezer Ofori oraz Alexander Ring, ale w drugiej części gry gościom nie udało się utrzymać prowadzenia. Ostatecznie New Yor City rozpoczęło sezon od remisu 2:2.

Teraz czas na pierwszy mecz podopiecznych Domeneca Torrenta przed własną publicznością - na Yankee Stadium przyjedzie D.C. United, które w pierwszej kolejce podejmowało w Waszyngtonie mistrzów z 2018 roku. Wayne Rooney i spółka od pierwszych minut nadawali ton boiskowym wydarzeniom, a przewagę udokumentowali jeszcze w pierwszej połowie. Do siatki trafił Paul Arriola. Najlepsze wrażenie na murawie sprawiał jednak Luciano Acosta, który dobry występ udokumentował golem, dającym piłkarzom ze stolicy triumf 2:0. Atlanta United jako jedyna ekipa w pierwszej kolejce nie zdobyła żadnej bramki.

WYNIKI I TABELA MLS

Premiera spotkania New York City - D.C. United o 23:00 w Polsacie Sport Extra. Transmisja na żywo w Internecie od 19:55 na Polsatsport.pl. Pierwszy gwizdek o 20:00.