MŚ w biathlonie: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Zimowe
MŚ w biathlonie: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP/EPA

W niedzielnych biegach na dochodzenie mistrzostw świata w biathlonie w Oestersund reprezentanci Polski raczej nie odegrają głównych ról. Uwaga skupi się prawdopodobnie na zdobywcy już dwóch złotych medali w Szwecji Norwegu Johannesie Thingnesie Boe. Transmisja MŚ w biathlonie w Polsacie Sport Extra.

W tej konkurencji brane są pod uwagę wyniki sprintów, które biało-czerwonym nie wyszły. Najlepsza w polskiej kadrze Monika Hojnisz zajęła 34. miejsce i wystartuje ponad półtorej minuty po triumfatorce - reprezentującej Słowację Rosjance Anastasiyi Kuzminie. Kamila Żuk była od zwyciężczyni wolniejsza o ponad dwie minuty, a Magdalena Gwizdoń - o blisko dwie i pół. Kinga Zbylut w ogóle nie zakwalifikowała się do niedzielnych zawodów.

 

Ponieważ srebrny medal Norweżki Ingrid Landmark Tandrevold (strata 9,7 s) w piątek był sporą niespodzianką, można przypuszczać, że najpoważniejszą rywalką Kuzminy będzie trzecia w sprincie Niemka Laura Dahlmeier (12,6 s). Siedmiokrotna mistrzyni świata ma nierówny sezon, przerywany kontuzjami i chorobami, ale kiedy już startuje, zwykle zajmuje czołowe lokaty.

 

W rywalizacji mężczyzn dużą szansę na kolejne zwycięstwo ma zwycięzca sprintu Boe. Norweg wygrał 13 z 19 zawodów indywidualnych w tym sezonie Pucharu Świata, a ponadto triumfował w Oestersund wraz z drużyną w czwartkowej sztafecie mieszanej.

 

Z reprezentantów Polski prawo startu w niedzielę wywalczył tylko Grzegorz Guzik, sklasyfikowany na 57. miejscu w sprincie.

 

Bieg kobiet na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 13.45. Mężczyźni rywalizować będą na 12,5 km od godz. 16.30. Transmisje obydwu biegów w Polsacie Sport Extra.

 

Na poniedziałek zaplanowany jest dzień przerwy. Mistrzostwa w Oestersund zakończą się 17 marca.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze