Paryż-Nicea: Groenewegen wygrał pierwszy etap

Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea. Zawodnicy mieli w nim do pokonania 138,5 km w okolicach Saint-Germain-en-Laye pod Paryżem. Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 27. miejsce.

Groenewegen wyprzedził w finiszu z peletonu Australijczyka Caleba Ewana (Lotto-Soudal) oraz swojego rodaka Fabio Jakobsena (Deceuninck-Quick-Step). Kwiatkowski uzyskał ten sam czas. Polak zgarnął jedną z lotnych premii, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej jest czwarty z pięcioma sekundami straty do prowadzącego Groenewegena.

"Końcówka była bardzo trudna, zresztą przez cały dzień nie było łatwo. Etap był krótki, ale wymagający. Było wietrznie, nie mieliśmy żadnej zasłony, ale my, Holendrzy, coś o tym wiemy..." - mówił na mecie Holender, cytowany w portalu cyclingnews.com.

We Francji startuje także Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe), który w niedzielę zajął 94. miejsce.

W poniedziałek kolarze będą mieli do pokonania 163,5 km z Les Breviaires do Bellegarde-sur-Valserine. Ośmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę.