Świderski wszedł z ławki i strzelił kolejnego gola!

Karol Świderski kolejny raz strzelił gola po wejściu z ławki rezerwowych. Tym razem dokonał tego w meczu 24. kolejki ligi greckiej z Atromitosem Ateny. Jego PAOK Saloniki wygrał 3:0.

Gospodarze jeszcze w tym sezonie nie przegrali w lidze. O ich klasie przekonała się tym razem czwarta drużyna tabeli.

Już po pierwszych 45 minutach kibice w Salonikach mieli powody do zadowolenia. Ich ulubieńcy prowadzili 2:0 po trafieniach Sergio Oliveiry i Diego Biseswara. Wynik mógł być bardziej okazały, ale w 16. minucie Christos Theodorakis obronił strzał Vieirinhy z rzutu karnego.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry trener Razvan Lucescu wprowadził na boisko Świderskiego. To był strzał w dziesiątkę! Sto dwadzieścia sekund później Polak pokonał bramkarza, ustalając wynik na 3:0. TO jego trzeci gol w lidze greckiej.

Świderski nie był jedynym Polakiem, który wystąpił w tym spotkaniu. W drużynie gości od 83. minuty grał Dawid Kort.

PAOK Saloniki – Atromitos Ateny 3:0 (2:0)

Bramki: Sergio Oliveira 39, Diego Biseswar 45+3, Karol Świderski 82

Czerwona kartka: Bruno Souza (90, Atromitos, za drugą żółtą)