Diamentowa Liga: Mniej mityngów i konkurencji od 2020 roku

Inne
Diamentowa Liga: Mniej mityngów i konkurencji od 2020 roku
fot. PAP/EPA

Rada Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zaaprobowała zmiany w regulaminie Diamentowej Ligi. Od 2020 roku w prestiżowym cyklu mityngów zawodów i rozgrywanych podczas nich konkurencji będzie mniej.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, na cykl składać się będzie 14 imprez w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Północnej, z dwudniowym finałem. W sezonie 2020 mityngów ma być 12, a liczba konkurencji z 32 zostanie zredukowana do 24, po 12 kobiecych i męskich, a finałowe zawody w każdej z nich zostaną przeprowadzone jednego dnia.
 
Skróceniu ma ulec także czas trwania poszczególnych mityngów, wobec tego najdłuższym dystansem biegowym w programie będzie 3000 m. W zamierzeniu IAAF i zarządzających Diamond League, każde zawody mają być trwającym około 90 minut widowiskiem sportowo-telewizyjnym, czyli mają być ok. pół godziny krótsze niż obecnie.
 
"Świętująca w tym roku jubileusz 10-lecia Diamentowa Liga IAAF to sposób na zaangażowanie w ten sport milionów kibiców na całym świecie. To już silna marka, ale chcemy ją jeszcze wzmocnić i jeszcze bardziej przybliżyć fanom" - powiedział szef światowej federacji Sebastian Coe.
 
W tym celu jeszcze częściej niż dotychczas poszczególne konkurencje mają być rozgrywane poza stadionem.
 
W puli nagród tegorocznego cyklu, który rozpocznie się 3 maja w Dausze, będzie osiem milionów dolarów.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie