Chcesz wejść w buty Kurka? Niezwykła licytacja na szczytny cel

Siatkówka
Chcesz wejść w buty Kurka? Niezwykła licytacja na szczytny cel
fot. PAP

– Nie oceniajmy kogoś, jeśli nie przeszliśmy metra w jego butach – powiedział Bartosz Kurek na konferencji prasowej po powrocie z mistrzostw świata 2018. Teraz nadarza się świetna okazja, by tego doświadczyć. Buty, w których słynny siatkarz wystąpił w pamiętnym finale z Brazylią, zostały właśnie wystawione na charytatywną licytację, z której zysk będzie przekazany na leczenie 17-miesięcznego Kubusia.

Fundacja ONICO i ONICO Warszawa zapraszają do wyjątkowej licytacji. Na charytatywną aukcję trafiły buty Kurka z jego autografem. To właśnie w nich atakujący reprezentacji Polski zagrał w zwycięskim finale mistrzostw świata 2018. Przypomnijmy, że po meczu z Brazylią (3:0) został wybrany MVP całego turnieju.

– Buty, w których zagrałem w finale mistrzostw świata trafią na licytację Fundacji ONICO. Zapraszam do wzięcia udziału, pieniądze na pewno pójdą na szczytny cel. Mam nadzieję, że ktoś, kto zbiera takie memorabilia, będzie zadowolony. Rozmiar... '50'. Mam nadzieję, że ktoś z taką dużą stopą się znajdzie – powiedział Kurek.

 

 

Cały zysk z licytacji zostanie przekazany na leczenie 17-miesięcznego Kubusia, który od urodzenia cierpi na lekooporną padaczkę. Jedyną szansą na poprawę stanu zdrowia dziecka jest terapia komórkami macierzystymi. Jej koszty są jednak bardzo duże, bo to aż 40 000 zł. Lekooporna padaczka to tylko jeden z wielu problemów zdrowotnych, z którymi zmaga się Kuba. Chłopczyk ma oczopląs. Najprawdopodobniej nie widzi, bo badania wykonane w tym kierunku wykazały nieprawidłowości. Ponadto stwierdzono u niego: globalne opóźnienie rozwoju, astmę wczesnodziecięcą, niejednorodną mielinizację w obrębie pnia mózgu, postępująca skoliozę, zwichnięcie biodra, wadę stóp, koślawość łokci, refluks czy niedoczynność tarczycy.

Zysk z aukcji butów Bartka Kurka może przynajmniej częściowo pokryć wysokie koszty leczenia Kubusia. Liczymy na Wasze wsparcie! Buty Kurka można licytować na stronie charytatywni.allegro.pl.

RM, Polsat Sport, onicowarszawa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie