Kontuzja Lijewskiego. Nie zagra m.in. z Motorem Zaporoże

Piłka ręczna
Kontuzja Lijewskiego. Nie zagra m.in. z Motorem Zaporoże
fot. Cyfrasport

Kolejny uraz w zespole piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce. Podczas treningu kontuzji lewej dłoni doznał rozgrywający Krzysztof Lijewski i jego przerwa w grze potrwa przynajmniej trzy tygodnie.

Lijewski podczas poniedziałkowego treningu mistrzów Polski doznał urazu kości śródręcza lewej dłoni.

 

Jak informuje oficjalna strona internetowa klubu, zawodnikowi założono gips, a przerwa w grze potrwa około trzy, cztery tygodnie. Oznacza to, że popularny "Lijek" nie zagra w dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Motorem Zaporoże (23 marca na Ukrainie, 30 marca w Kielcach).

 

Kontuzja Lijewskiego sprawiła, że trener Tałant Dujszebajew nie ma w tej chwili do dyspozycji żadnego nominalnego prawego rozgrywającego. W środowym meczu ekstraklasy z Azotami w Puławach na tej pozycji zagra najprawdopodobniej prawoskrzydłowy Blaz Janc.

 

Mistrzów Polski w tym sezonie nawiedziła prawdziwa plaga kontuzji. Z urazami zmagali się m.in. Luka Cindric, Marko Mamic i Władysław Kulesz. W tej chwili oprócz Lijewskiego kontuzjowani są także obaj synowie szkoleniowca PGE VIVE oraz Michał Jurecki.

 

Daniel Dujshebaev przechodzi rehabilitację kontuzjowanego kolana i w tym sezonie już nie pojawi się na parkiecie. Jego brat Alex najwcześniej wróci na parkiet na ligowy mecz ze Stalą w Mielcu (19 marca), a Jurecki ma dołączyć do drużyny w połowie kwietnia.

 

WYNIKI I TABELA PGNIG SUPERLIGI

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze