Kownacki poznał diagnozę

Napastnik Fortuny Duesseldorf Dawid Kownacki, który doznał kontuzji w poniedziałkowym meczu z Eintrachtem Frankfurt (0:3), będzie pauzował trzy tygodnie. To oznacza, że zabraknie go w kadrze reprezentacji Polski na mecze eliminacji Euro 2020 z Austrią i Łotwą.

Niemieckie media informowały wcześniej, że uraz może oznaczać nawet koniec sezonu dla Polaka. Jak się jednak okazało, sytuacja nie jest aż tak poważna.

Jako że pojawiają się sprzeczne informacje to warto wyjaśnić: kontuzja Dawida Kownackiego nie jest na szczęście poważna. Badania wykazały, że ma tylko naderwane włókno mięśniowe. Powrót za około trzy tygodnie – napisał na Twitterze Piotr Koźmiński z Super Expressu.

Kownacki nabawił się urazu w pierwszej połowie spotkania. W pewnym momencie poczuł ból w mięśniu dwugłowym, co wymusiło interwencję klubowych lekarzy. Polak opuścił boisko o własnych siłach, jednak nie był w stanie kontynuować gry. W 20. minucie zmienił go Rouwen Hennings.

Kownacki został wypożyczony zimą z Sampdorii Genua. W barwach Fortuny Duesseldorf rozegrał do tej pory pięć meczów i strzelił dwa gole.

Mecze Bundesligi można oglądać na kanałach Eleven Sports.