KSW 47: Zmiany w karcie walk. Owczarz i Wrzosek mają nowych rywali

Sporty walki

Czołowy polski zawodnik kategorii piórkowej Krzysztof Klaczek (12-5, 3 KO, 4 SUB), oraz była pretendentka do pasa KSW Marta Chojnoska (1-1, 1 SUB), pojawią się na KSW 47 w łódzkiej Atlas Arenie. Ten pierwszy 23 marca stanie naprzeciw Marcina Wrzoska (13-5, 5 KO, 3 SUB). Chojnowska skrzyżuje rękawice z Karoliną Owczarz (1-0, 1 SUB).

Daniel Torres musiał wycofać się z walki z Wrzoska z powodu kontuzji obojczyka. Z kolei dotychczasowa przeciwniczka Owczarz - Aleksandra Rola doznała naruszenia błędnika w trakcie sparingów i po konsultacji lekarskiej dostała zakaz treningu sportowego przez okres 30 dni.

 

Tymczasem ruszyła sprzedaż PPV na galę KSW 47 na stronie KSWTV.com, a ostatnie bilety dostępne są na eBilet.pl.

 

Klaczek i Marcin Wrzosek mieli spotkać się ze sobą już w październiku 2013 roku na jednej z gal w Polsce. Wtedy obaj dopiero zaczynali kariery, ale już byli uznawani zawodników za wartych oglądania. Dzisiaj obaj są doskonale znani szerokiej publiczności i "dorobili" się zwycięstw z uznanymi rywalami. Klaczek z 12 wygranych walk siedem zakończył przed czasem, w tym ostatni pojedynek stoczony

w październiku zeszłego roku. Wcześniej zanotował również wygraną na punkty z Sameerem Alekozaiem na gali Cage Warriors 94.

 

Wrzosek czyli „Polski Zombie” od 4 walk przeplata zwycięstwa porażkami, ale każdy z pojedynków stoczonych przez trenującego w Łodzi zawodnika jest niezwykle emocjonujący. Reprezentant Shark Top Team na KSW 46 stanął naprzeciwko fenomenalnego Salahdine’a Parnasse i Francuz okazał się lepszy. Na KSW 41, po jednej z najbardziej efektownych walk 2017 roku, Wrzosek wypunktował Romana Szymańskiego. Wcześniej „Polski Zombie” w najlepszym starciu 2016 roku pokonał Filipa Wolańskiego, a na KSW 37, po odprawieniu w drugiej odsłonie Artura Sowińskiego, został mistrzem organizacji. Pas stracił na KSW 39 na rzecz japońskiego wirtuoza parteru, Klebera Koike Erbsta.

 

Chojnoska znana jest fanom KSW, którzy śledzą organizację od lat. „Mysza” zadebiutowała w największej organizacji MMA w Europie w maju 2012 roku, na łódzkiej gali z numerem 19 i było to pierwsze starcie kobiet w historii KSW. Reprezentantka Octopus Łódź wygrała wtedy z Pauliną Suską, co otworzyło jej drogę do starcia o pierwszy pas kobiecej kategorii wagowej. Na KSW 23 Chojnoska spotkała się z Karoliną Kowalkiewicz i musiała uznać wyższość rywalki. Teraz utytułowana zawodniczka kickboxingu wraca do startów po sześciu latach od ostatniego występu na KSW.

 

Trenująca na co dzień w klubie Shark Top Team Owczarz zadebiutowała w MMA w marcu zeszłego roku. Utalentowana zawodniczka wagi muszej na KSW 42 w Atlas Arenie już w 60. sekundzie starcia poddała duszeniem zza pleców Paulinę Raszewską. Łodzianka to była mistrzyni polski i multimedalistka krajowych i międzynarodowych zawodów pięściarskich. W zawodowym boksie walczyła od 2011 roku i wygrała wszystkie cztery stoczone pojedynki, w tym jeden przez nokaut. Łodzianka miała również okazję wziąć udział w programie dla młodych talentów pięściarskich „Reto de campeonas” w Meksyku. W 2013 roku zawiesiła karierę sportową, by poświęcić się pracy dziennikarki w telewizji Polsat Sport. Dwa lata temu zdecydowała się jednak na powrót do startów.

 

Karta walk KSW 47:

 

Walka wieczoru – Mistrz vs. Mistrz

 

Walka o pas wagi ciężkiej

 

265 lb/120,2 kg: Phil De Fries (16-6) vs. Tomasz Narkun (16-2)

 

Waga ciężka

 

265 lb/120,2 kg: Mariusz Pudzianowski (12-6) vs. Szymon Kolecki (6-1)

 

Waga półśrednia

 

170 lb/77,1 kg: Borys Mankowski (19-7-1) vs. Norman Parke (25-6-1)

 

Waga średnia

 

185 lb/83,9 kg: Damian Janikowski (3-1) vs. Aleksandar Ilić (10-2)

 

Waga piórkowa

 

145 lb/65,8 kg: Marcin Wrzosek (13-5) vs. Krzysztof Klaczek (12-5)

 

Waga musza

 

125 lb/56,7 kg: Karolina Owczarz (1-0) vs. Marta Chojnoska (1-1)

 

Waga lekka

 

155 lb/70,3 kg: Bartlomiej Kopera (9-4) vs. Maciej Kazieczko (4-1)

 

Waga kogucia

 

135 lb/61,2 kg: Dawid Gralka (6-2) vs. Pawel Politylo (3-1)

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie