Ligue 1: Kolejne zwycięstwo PSG, kolejny gol Mbappe

Piłkarze Paris Saint-Germain są coraz bliżej obrony tytułu mistrza Francji. We wtorek odnieśli 24. ligowe zwycięstwo w rozgrywkach, tym razem 4:0 na wyjeździe z Dijon. Jedną z bramek zdobył Kylian Mbappe, który łącznie ma 25 goli w tym sezonie.

Paryżanom w odniesieniu gładkiego zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanych Brazylijczyka Neymara i Urugwajczyka Edinsona Cavaniego.

Mbappe pokonał bramkarza gospodarzy w 40. minucie. Wcześniej wynik otworzył Marquinhos, a w drugiej połowie trafiali Angel Di Maria i Eric Maxim Choupo Moting.

W obecnym sezonie Mbappe zdobył 25 bramek, choć wystąpił w 23 meczach. Jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Drugi w zestawieniu - z 17 golami - jest Cavani.

Paryżanie, którzy mają jeszcze jeden mecz zaległy, zgromadzili 74 punkty i aż o 17 wyprzedzają Lille OSC.