Podopieczny Fundacji Polsat już po operacji. Piłkarze dołożyli do tego cegiełkę

Piłka nożna

Antoś Faberski jest chłopcem, który urodził się z zespołem Aperta, czyli uwarunkowanym genetycznie zespołem wad wrodzonych. Dziewięciolatek trafił pod opiekę Fundacji Polsat, która wespół z piłkarzami Fortuna 1 Ligi pomogła w sfinansowaniu skomplikowanej operacji w USA.

Choroba Antosia charakteryzuje się zrośnięciem szwów czaszkowych, prowadzącym do jej deformacji oraz palcozrostem. Jako że mózg rośnie szybciej od czaszki, konieczne jest jej operacyjne poszerzenie.

 

W październiku Fundacja Polsat uruchomiła zbiórkę publiczną na leczenie Antka. Tata Antosia jest trenerem młodych piłkarzy. W pomoc dla chłopca zaangażowali się sportowcy.

 

- Mam wrażenie, że piłkarze starają się szczególnie nastrzelać goli w jednej serii spotkań, w której sponsor tytularny pierwszej ligi - Fortuna postanowił zapłacić za każdą bramkę dwa tysiące złotych, a do tego zaokrąglił łączną sumę do 50 tysięcy złotych - mówił komentujący akcję Przemysław Iwańczyk.

 

Dzięki współpracy Fundacji Polsat oraz Fortuna 1 Ligi Antoś poleciał do Dallas, gdzie w specjalistycznej klinice przeszedł piątą już w swoim życiu operację. Zakończyła się ona sukcesem i dała spokój nadwyrężonemu układowi oddechowemu. Poprawie uległ też układ wzrokowy i słuchowy, a sam chłopiec zyskał nadzieję na lepsze życie wśród rówieśników.

 

Materiał o Antosiu Faberskim w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie