Choroba Antosia charakteryzuje się zrośnięciem szwów czaszkowych, prowadzącym do jej deformacji oraz palcozrostem. Jako że mózg rośnie szybciej od czaszki, konieczne jest jej operacyjne poszerzenie.

 

W październiku Fundacja Polsat uruchomiła zbiórkę publiczną na leczenie Antka. Tata Antosia jest trenerem młodych piłkarzy. W pomoc dla chłopca zaangażowali się sportowcy.

 

- Mam wrażenie, że piłkarze starają się szczególnie nastrzelać goli w jednej serii spotkań, w której sponsor tytularny pierwszej ligi - Fortuna postanowił zapłacić za każdą bramkę dwa tysiące złotych, a do tego zaokrąglił łączną sumę do 50 tysięcy złotych - mówił komentujący akcję Przemysław Iwańczyk.

 

Dzięki współpracy Fundacji Polsat oraz Fortuna 1 Ligi Antoś poleciał do Dallas, gdzie w specjalistycznej klinice przeszedł piątą już w swoim życiu operację. Zakończyła się ona sukcesem i dała spokój nadwyrężonemu układowi oddechowemu. Poprawie uległ też układ wzrokowy i słuchowy, a sam chłopiec zyskał nadzieję na lepsze życie wśród rówieśników.

 

Materiał o Antosiu Faberskim w załączonym materiale wideo.