PŚ w skokach: Polki z punktami w konkursie w Lillehammer

Kamila Karpiel zajęła 28., a Kinga Rajda 29. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Zwyciężyła Norweżka Maren Lundby, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Wyniki konkursu zaliczane są do cyklu Raw Air, w którym panie rywalizują po raz pierwszy w historii. W nim także prowadzi Lundby.

Po pierwszej serii prowadziła Niemka Katharina Althaus. Lundby zajmowała czwarte miejsce. Karpiel była na półmetku 27. po skoku na odległość 112,5 metra. Rajda uzyskała trzy metry mniej i zajmowała 30. miejsce.

W drugiej serii Lundby wylądowała na 138. metrze, co dało jej końcowe zwycięstwo. Althaus zjęła drugie miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Eva Pinkelnig. W finale obie Polki uzyskały 104 metry. Tym samym Karpiel spadła o jedną pozycję, a Rajda o jedną awansowała.

Lundby umocniła się na prowadzeniu w turnieju Raw Air. Norweżka ma 745 punktów i wyprzedza o 19,1 pkt. Niemkę Althaus. Karpiel zajmuje w tym cyklu trzydzieste miejsce (354,6 pkt.), a Rajda trzydzieste siódme (292,8 pkt.).

Do zakończenia sezonu pozostało pięć konkursów. Lundby jest blisko obrony wywalczonej w ubiegłym roku Kryształowej Kuli. Drugą Althaus wyprzedza bowiem aż o 300 pkt.