Tokio 2020: Mistrzyni olimpijska w zapasach wraca po trzech latach

Sporty walki
Tokio 2020: Mistrzyni olimpijska w zapasach wraca po trzech latach
fot. PAP/EPA

Najbardziej utytułowany sportowiec w zapasach, czterokrotna mistrzyni olimpijska Japonka Kaori Icho wraca do rywalizacji po trzech latach z myślą o Tokio. Po raz pierwszy od igrzysk w Rio de Janeiro wystąpi w kwietniowych mistrzostwach Azji w Chinach – poinformowały media.

To początek przygotowań do olimpiady w Tokio 2020, w której obecna 34-latka chce zdobyć piąte złoto z rzędu.

 

Zapaśniczka jest pierwszą zawodniczką, która triumfowała w czterech kolejnych igrzyskach w jakiejkolwiek konkurencji indywidualnej. Po pierwsze złoto olimpijskie sięgnęła w Atenach w 2004 roku. W 2016 r. pobiła swoim wyczynem rekord słynnego rosyjskiego zapaśnika Aleksandra Karelina, trzykrotnego złotego medalisty IO (1988-1996).

 

Złoto w Rio de Janeiro sprawiło, że została uhonorowana przez premiera Shinzo Abe prestiżową w Kraju Kwitnącej Wiśni nagrodą People’s Honour i tym samym stała się dopiero 10. sportowcem wyróżnionym w ten sposób od 1977 r., czyli od początku przyznawania wyróżnień za wybitne osiągnięcie w różnych dziedzinach życia (np. w 1998 r. otrzymał ją pośmiertnie reżyser i producent filmowy Akiro Kurosawa).

 

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Stolica Japonii była juz gospodarzem letniej olimpiady w 1964 roku.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze