Tokio 2020: Prezentacja piktogramów na 500 dni przed otwarciem

Inne
Tokio 2020: Prezentacja piktogramów na 500 dni przed otwarciem
fot. PAP/EPA

Organizatorzy przyszłorocznych igrzysk w Tokio zaprezentowali piktogramy poszczególnych dyscyplin, w tym pięciu nowych. W ten sposób zaakcentowali 500 dni do dnia otwarcia imprezy.

Piktogramy będą obecne na biletach, w telewizyjnych grafikach, na obiektach oraz innych elementach wizualnych podczas przyszłorocznych igrzysk. Wśród nowych dyscyplin są wspinaczka sportowa, baseball, softball, surfing i karate.

 

Po raz pierwszy piktogramy zastosowano w 1964 roku podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Były to pierwsze w historii igrzyska rozegrane na kontynencie azjatyckim. Oznaczenie graficzne było później powszechnie stosowane, aby każda dyscyplina była rozpoznawalna na całym świecie.

 

"W przypadku przyszłorocznych igrzysk chcieliśmy stworzyć bardziej nowoczesne projekty, uwzględniając ruch mięśni sportowców, ale jednocześnie zachowując prostotę" - powiedział projektant Masaaki Hiromura.

 

Na 500 dni przed rozpoczęciem igrzysk organizatorzy zapewnili, że wszystkie przygotowania idą zgodnie z harmonogramem. Większość obiektów sportowych jest gotowa w 50-70 procent, a latem będą one testowane. Prace nad nowym Stadionem Olimpijskim, na którym odbędzie się ceremonia otwarcia, mają się zakończyć w listopadzie.

 

Letnia olimpiada w Tokio odbędzie się w przyszłym roku między 24 lipca a 9 sierpnia.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze