Zaczęło się od 10:25! Zacięte starcie w pierwszym ćwierćfinale LM siatkarzy

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów siatkarze Dynamo Moskwa przegrali z Cucine Lube Civitanova 2:3. Konfrontacja w moskiewskim Sports Palace zainaugurowała fazę play-off tych rozgrywek.

Pierwszy set miał niezwykły przebieg, biorąc pod uwagę rangę rozgrywek i klasę obu drużyn. Gospodarze rozpoczęli od falstartu (0:8, 1:11), przez co nie byli później w stanie nawiązać walki z siatkarzami Lube. Przegrali 10:25 w niespełna 18 minut...

Dwie kolejne partie były już zdecydowanie bardziej wyrównane, w obu gospodarze wygrali po 25:23. W czwartym secie znów do głosu doszli podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego (18:25) i w tej sytuacji zwycięzcę meczu miał wyłonić tie-break. Toczył się on przy przewadze siatkarzy Lube, ale w końcówce gospodarze zdołali wyrównać (11:11). Decydujące akcje padły jednak łupem drużyny z Italii. Roberlandy Simon wywalczył piłkę meczową, a Joandry Leal ustalił wynik na 13:15.

Najwięcej punktów: Jurij Bierieżko (17), Romanas Szkulawiczus (17), Dick Kooy (14) – Dynamo; Osmany Juantorena (24), Cwetan Sokołow (23), Roberlandy Simon (12) – Lube. W drużynie Dynamo wystąpił polski rozgrywający Grzegorz Pająk, który pojawił się na parkiecie w pierwszym i czwartym secie; w pierwszej odsłonie wywalczył punkt asem serwisowym.

Terminarz ćwierćfinałów Ligi Mistrzów siatkarzy:

2019-03-12: Dynamo Moskwa – Cucine Lube Civitanova 2:3 (10:25, 25:23, 25:23,18:25, 13:15)
2019-03-13: Trefl Gdańsk – Zenit Kazań
2019-03-14: PGE Skra Bełchatów – Zenit Sankt Petersburg
2019-03-14: Chamount VB 52 HB – Sir Safety Conad Perugia

2019-03-19: Zenit Kazań – Trefl Gdańsk
2019-03-20: Zenit Sankt Petersburg – PGE Skra Bełchatów
2019-03-20: Sir Safety Conad Perugia – Chamount VB 52 HB
2019-03-21: Cucine Lube Civitanova – Dynamo Moskwa.