Organizatorzy memoriału, który zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w stolicy Dolnego Śląska, zapewniają, że mają już pełną obsadę zawodów, ale nie chcą zdradzać wszystkich niespodzianek od razu.

 

- Możemy powiedzieć, że wystąpi cała wrocławska drużyna, której Tomek bronił barw przez 12 lat. Sparta to był jego klub. Poza tym będzie Jarek Hampel, Piotrek Protasiewicz, Janusz Kołodziej, Grzegorz Walasek i Krzysztof Buczkowski. W tym tygodniu podamy kolejne dwa nazwiska. Mogę zdradzić, że jeden z zawodników to bardzo znany zagraniczny żużlowiec - powiedział Adrian Skubis, koordynator ds. komunikacji w WTS Sparcie Wrocław.

 

Wszyscy startujący żużlowcy wezmą udział w imprezie na własny koszt, a osoby zaangażowane w organizację zawodów będą pracować społecznie. Wszystko po to, aby zmniejszyć koszty organizacji memoriału, co będzie oznaczało, że więcej pieniędzy trafi do rodziny Jędrzejaka.

 

Wrocławski klub postanowił, że przy okazji zakupu biletów wszyscy chętni będą mogli również nabyć "bilet cegiełkę" - srebrną lub złotą (dwukrotność i trzykrotność ceny podstawowej wejściówki).

 

- Chcemy w ten sposób dać ludziom dobrej woli możliwość dodatkowego jeszcze wsparcia córek Tomka. Bilety nie są drogie, bo kosztują 5 lub 10 złotych. Wszystkich gorąco zapraszamy, bo można połączyć szczytny cel z emocjami, które na pewno dostarczą startujący żużlowcy - dodał Skubis.

 

Wejściówki są do nabycia już od wtorku.