Żużlowe gwiazdy pojadą w memoriale Jędrzejaka

Żużel
Żużlowe gwiazdy pojadą w memoriale Jędrzejaka
fot. Cyfrasport

Mistrz świata Tai Woffinden, Maciej Janowski, Jarosław Hampel i Piotr Protasiewicz wezmą m.in. udział w memoriale Tomasza Jędrzejaka, który odbędzie się 31 marca we Wrocławiu. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie zmarłego w 2018 roku żużlowca.

Organizatorzy memoriału, który zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w stolicy Dolnego Śląska, zapewniają, że mają już pełną obsadę zawodów, ale nie chcą zdradzać wszystkich niespodzianek od razu.

 

- Możemy powiedzieć, że wystąpi cała wrocławska drużyna, której Tomek bronił barw przez 12 lat. Sparta to był jego klub. Poza tym będzie Jarek Hampel, Piotrek Protasiewicz, Janusz Kołodziej, Grzegorz Walasek i Krzysztof Buczkowski. W tym tygodniu podamy kolejne dwa nazwiska. Mogę zdradzić, że jeden z zawodników to bardzo znany zagraniczny żużlowiec - powiedział Adrian Skubis, koordynator ds. komunikacji w WTS Sparcie Wrocław.

 

Wszyscy startujący żużlowcy wezmą udział w imprezie na własny koszt, a osoby zaangażowane w organizację zawodów będą pracować społecznie. Wszystko po to, aby zmniejszyć koszty organizacji memoriału, co będzie oznaczało, że więcej pieniędzy trafi do rodziny Jędrzejaka.

 

Wrocławski klub postanowił, że przy okazji zakupu biletów wszyscy chętni będą mogli również nabyć "bilet cegiełkę" - srebrną lub złotą (dwukrotność i trzykrotność ceny podstawowej wejściówki).

 

- Chcemy w ten sposób dać ludziom dobrej woli możliwość dodatkowego jeszcze wsparcia córek Tomka. Bilety nie są drogie, bo kosztują 5 lub 10 złotych. Wszystkich gorąco zapraszamy, bo można połączyć szczytny cel z emocjami, które na pewno dostarczą startujący żużlowcy - dodał Skubis.

 

Wejściówki są do nabycia już od wtorku.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze