Futsalowy PP: Poznaliśmy półfinalistów

Występujące w ekstraklasie Piast Gliwice, Gatta Active Zduńska Wola, AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice i bielski Rekord wywalczyły w środę awans do półfinałów futsalowego Pucharu Polski.

Najbardziej zacięty i emocjonujący był ćwierćfinałowy mecz Cleareksu Chorzów z Piastem. Gliwiczanie po sześciu minutach prowadzili 3:0, do przerwy 4:3. Gospodarze najpierw wyrównali, potem objęli prowadzenie 5:4, ale ostatecznie przegrali. Bramkę dająca Piastowi awans zdobył 14 sekund przed końcem Sergio Parra.

Rywalizacja o Puchar Polski toczy się po raz 19. Cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła, po dwa triumfy mają w dorobku bielski Rekord i Clearex Chorzów, a po jednym Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola i Red Devils Chojnice.

Rekord broni w tym sezonie mistrzostwa kraju i Pucharu Polski.