Hurkacz w ćwierćfinale Indian Wells!

Hubert Hurkacz wygrał 7:6 (7–3), 2:6, 6:3 z rozstawionym z numerem 24. Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem w czwartej rundzie turnieju tenisowego ATP Masters 1000 w Indian Wells. Dzięki temu zwycięstwu polski tenisista awansował do ćwierćfinału tej prestiżowej imprezy.

Pierwszy set zakończył się tie-breakiem, w którym Polak był zdecydowanie lepszy od rywala. Drugą partię lepiej otworzył Shapovalov, który wygrał dwa pierwsze gemy. Hurkacz odrobił stratę przełamania, ale w dalszej części seta dominował coraz pewniej grający Kanadyjczyk. Porażka polskiego tenisisty oznaczała, że o tym, kto zagra w ćwierćfinale Indian Wells miała rozstrzygnąć trzecia odsłona.

W niej, 22-letni wrocławianin zanotował przełamanie w gemie otwarcia, w drugim wygrał do zera i miał dobrą pozycję wyjściową na dalszą część tej partii. Emocji nie brakowało, choćby w gemie na 5:3, zakończonym efektownym asem serwisowym Hurkacza. W ostatnim gemie Polak znów przełamał rywala i zameldował się w ćwierćfinale.

Hurkacz kontynuuje znakomite występy w turnieju Indian Wells. W poprzednich rundach pokonał rozstawionego z numerem 28. Francuza Lucasa Pouille'a 6:2, 3:6, 6:4, a następnie rozstawionego z numerem 6. Japończyka Kei Nishikoriego 4:6, 6:4, 6:3. Kolejnym rywalem Polaka będzie Szwajcar Roger Federer (4.).