Liga Mistrzów: Grad bramek na Camp Nou. FC Barcelona w ćwierćfinale!

FC Barcelona wygrała na Camp Nou z Olympique Lyon 5:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Bohaterami gospodarzy został tercet napastników Mess, Coutinho, Suarez. Gola kontaktowego dla "Olimpijczyków" strzelił Lucas Tousart.

Duma Katalonii po bezbramkowym remisie we Francji, od pierwszych minut narzuciła swój styl gry, spychając Olympique Lyon do głębokiej defensywy. Tak ofensywna taktyka szybko przyniosła skutek. Po faulu na Luisie Suarezie w polu karnym polski arbiter Szymon Marciniak nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Po weryfikacji VAR podtrzymał decyzję, której nie kwestionował nawet winowajca zdarzenia Jason Denayer. Do "jedenastki" podszedł Lionel Messi i strzałem a'la Panenka dał upragnione prowadzenie gospodarzom.

Po pół godzinie Barca mogła pójść za ciosem. Techniczne uderzenie Suareza sparował przed siebie Anthony Lopes. Do piłki dopadł Ivan Rakitić, ale jego dobitka powędrowała wysoko nad poprzeczką Portugalczyka.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze - dwie minuty później na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:0. Arthur dostrzegł przed polem karnym Suareza, a ten jednym ruchem wymanewrował jednego z obrońców Lyonu. Wyszedł na sam na sam i podał do niepilnowanego Philippe Coutinho. Brazylijczyk tylko dołożył nogę i strzałem do pustej bramki podwyższył prowadzenie "Blaugrany".

Druga bramka gospodarzy sprawiła, że Bruno Génésio nie chciał bardziej ryzykować i zdjął z boiska Anthony'ego Lopesa. Golkiper Lyonu, po zderzeniu z Coutinho, od kilkunastu minut walczył z urazem. Jego miejsce zajął Mathieu Gorgelin.

Rezerwowy bramkarz gości musiał mówić o dużym szczęściu, bo trzy minuty po wejściu na murawę mógł już wyciągać piłkę z siatki. Na jego szczęście uderzenie Suareza o kilkadziesiąt centymetrów minęła słupek.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od wielkiej przewagi zawodników Valverde. Ku zdziwieniu kibiców zgromadzonych na Camp Nou, to jednak Olympique Lyon zdobył bramkę kontaktową. Po zamieszaniu z obu stron w polu karnym Blaugrany największym sprytem wykazał się Lucas Tousart. Jego kąśliwy strzał zaskoczył próbującego interweniować ter Stegena.

Kontaktowy gol wlał nadzieję w piłkarzy i kibiców "Les Gones". Goście coraz częściej zaczęli przebywać na połowie rywali. Grali agresywniej, ale i ryzykowniej. To nie wystarczyło na świetnie dysponowaną tego wieczoru FC Barcelonę i... Messiego. Argentyńczyk popisał się fenomenalną solową akcją, po której strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Obrońcy Lyonu byli bezradni, patrząc jak pięciokrotny zdobywca złotej piłki ośmiesza ich dryblingiem.

Końcówka to był prawdziwy spektakl dla kibiców Blaugrany. Chwilę po trzeciej bramce, padła kolejna po zabójczej kontrze gospodarzy. Bohater meczu Messi dostrzegł w polu karnym środkowego obrońcę Gerarda Pique, a ten ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce.

To nie był jednak koniec emocji. Rozpędzona FC Barcelona dobiła rywali, a jej katem okazał się wpuszczony kwadrans wcześniej Ousmane Dembele. Francuz ustalił wynik spotkania i wprowadził Barcę do ćwierćfinału rozgrywek.

FC Barcelona - Olympique Lyon 5:1 (2:0)

Bramki: Lionel Messi 18', 78', Philippe Coutinho 31', Gerard Pique 81', Ousmane Dembele 86' - Lucas Tousart 58',

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (83. Nelson Semedo), Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Arthur (74. Arturo Vidal), Sergio Busquets, Ivan Rakitic - Lionel Messi, Luis Suarez, Philippe Coutinho (70. Ousmane Dembele)

Olympique Lyon: Anthony Lopes (34' Mathieu Gorgelin) - Leo Dubois, Jason Denayer, Marcelo, Fernando Marcal, Ferland Mendy (77. Maxwel Cornet) - Tanguy Ndombele, Nabil Fekir, Lucas Tousart - Moussa Dembele, Memphis Depay (73. Bertrand Traore)

Żółte kartki: Lenglet - Marcal, Dembele

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska)

Stadion: Camp Nou (Barcelona)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.