Liga Mistrzów: Bayern Monachium - Liverpool. Skrót meczu (WIDEO)

Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z Liverpoolem 1:3 w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwa gole dla "The Reds" strzelił Sadio Mane. Ubiegłoroczni finaliści jedynego gola stracili po samobóju.

Liverpool znów nie pozwolił na wiele Robertowi Lewandowskiemu i spółce. Goście często atakowali z kontry, zwłaszcza ich skrzydła pracowały wzorowo. Reprezentant Polski miał kilka momentów, po których kibice wstawali z miejsc. Dwa najważniejsze miały miejsce w 11 i 44 minucie.

Najpierw Lewandowski starł się z Virgilem van Dijkiem. Polak otrzymał podanie od Javiego Martineza i wybiegał sam na sam z Alissonem. Cały czas napierał na niego holenderski środkowy obrońca. W decydującym momencie "Lewy" padł na murawę i domagał się rzutu karnego. Sędzia Daniele Orsato nie podzielił jednak jego zdania.

Druga sytuacja, która poderwała kibiców z krzeseł w wykonaniu Polaka miała miejsce tuż przed przerwą. Lewandowski wszedł sam na sam z Alissonem, ale chorągiewka sędziego liniowego powędrowała w górę. Nasz napastnik był na spalonym.

Gole dla gości padały:

- w 26 minucie: Sadio Mane w kapitalnym sposób zwiódł Manuela Neuera, którego ostatecznie pokonał piękną podcinką;

- w 68 minucie: Virgil van Dijk strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego;

- w 84 minucie: Mane pokonał Neuera, który rozgrywał swój setny mecz w Lidze Mistrzów.

Dla gospodarzy samobója trafił w 38' Joel Matip. I to by było na tyle, jeśli chodzi o szanse Bayernu w tym meczu!

Bayern Monachium - Liverpool FC 1:3 (1:1)

Bramki: Matip 39 (s) - Mane 26, 84, van Dijk 69

Bayern Monachium: Neuer - Alaba, Hummels, Suele Niklas, Rafinha - Alcatara, Martinez (Goretzka 72') - Rodriguez - Ribery (Coman 61'), Lewandowski, Gnabry

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Milner (Lallana 87'), Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino (Origi 83'), Mane

Żółte kartki: Alcantara, Sanches - Fabinho, Matip, Robertson

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.