Paryż-Nicea: Kwiatkowski liderem po czwartym etapie

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął dziesiąte miejsce na czwartym etapie i został liderem wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Środowy etap o długości 212 km z Vichy do Pelussin wygrał Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Astana Pro).

Nielsen zaatakował na ostatnim kilometrze, uzyskując bezpieczną przewagę nad trzema ostatnimi towarzyszami długiej ucieczki, wśród których był Włoch Alessandro De Marchi z polskiej ekipy CCC. Licząca ponad 30 kolarzy grupa, z Kwiatkowskim w składzie, straciła do zwycięzcy 48 sekund.

Dotychczasowy lider, holenderski sprinter Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) nie wytrzymał trudów pierwszego pagórkowatego etapu, tracąc na mecie ponad 22 minuty.

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski przesunął się z drugiego na pierwsze miejsce i wyprzedza o pięć sekund Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) oraz o dziesięć Belga Philippe'a Gilberta (Deceuninck-Quick-Step). W czwartek Polak będzie miał szansę powiększyć przewagę w jeździe indywidualnej na czas wokół miejscowości Barbentane (25,5 km).

Ośmioetapowy wyścig rangi World Tour zakończy się w niedzielę w Nicei.