Raw Air: Kubacki trzeci w kwalifikacjach, szóstka Polaków w konkursie

Dawid Kubacki osiągnął 130 m i zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach przed czwartkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Trondheim. W pierwszej serii wystąpi sześciu Polaków. W środę najlepszy był Austriak Stefan Kraft - 135,5 m. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął triumfator Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi lądując na 130,5 m.

W klasyfikacji turnieju Raw Air na prowadzenie wyszedł Kraft, a na drugie miejsce spadł Norweg Robert Johansson. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch jest szósty ze stratą 109,1 pkt do lidera.

W pierwszej serii konkursu obok Kubackiego wystąpi jeszcze pięciu Polaków. Kamil Stoch uzyskał 123 m i był 14., Jakub Wolny 122,5 m i 15., Piotr Żyła 120,5 m i zajął 26. pozycję. Na 43. miejscu po skoku na odległość 116 m uplasował się Paweł Wąsek, a tuż za nim znalazł się Stefan Hula - 115 m.

Awansu nie wywalczył m.in. 53. Japończyk Noriaki Kasai - 111,5 m oraz Słoweniec Domen Prevc - także 111,5 m sklasyfikowany tuż za Japończykiem.

W trakcie turnieju Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund odbędą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

We czwartek konkurs w Trondheim rozpocznie się o godzinie 17.00.