EBL: King Szczecin przegrał ze Stelmetem Enea Zielona Góra. Popis Planinica

Koszykarze Kinga Szczecin przegrali ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 80:87 (20:20, 17:24, 22:21, 21:22) w pierwszym meczu 22. koljki Energa Basket Ligi. Doskonały mecz w zespole gości rozegrał Darko Planinic, który zdobył aż 36 punktów.

Szczecinianie świetnie rozpoczęli to spotkanie - byli skuteczni, wymuszali straty rywali, a po trafieniach Jakuba Schenka było już 10:4. Trener Igor Jovović poprosił o przerwę i to przyniosło rezultaty - jego drużyna odpowiedziała serią 9:0 i zdobyła przewagę. King ciągle był bardzo blisko i dlatego dzięki trafieniom Pawła Kikowskiego oraz Taurasa Jogeli po 10 minutach był remis po 20.

W drugiej kwarcie sporo akcji kończyło się w polu trzech sekund, a po rzutach wolnych Justina Wattsa to gospodarze mieli trzy punkty przewagi. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko - późniejsze trójki Łukasza Koszarka i Jarosława Mokrosa sprawiały, że na siedmiopunktowym prowadzeniu był Stelmet Enea. Zielonogórzanie przejęli kontrolę na meczem i po pierwszej połowie wygrywali 44:37.

Trzecią kwartę King rozpoczął od serii 8:2 i po wejściu Jakuba Schenka zbliżył się na punkt. Czym odpowiedzieli goście? Siedmioma punktami z rzędu! Ciągle wykorzystywali swoją przewagę fizyczną i zdobywając punkty spod kosza powiększali przewagę. Starał się na to reagować Martynas Paliukenas, ale to Stelmet Enea po 30 minutach prowadził 65:59.

Na początku ostatniej kwarty świetnie spisywał się Schenk i to dzięki niemu ekipa trenera Łukasza Bieli doprowadziła do wyrównania! Następnie trójka Justina Wattsa dała im przewagę. Tą samą bronią odpowiadał Kod Justice, a rywalizacja była bardzo zacięta. W końcówce znowu ważnym graczem był Darko Planinić, a drużyna z Zielonej Góry zwyciężyła ostatecznie 87:80.

Najlepszym zawodnikiem gości był Darko Planinić, który zdobył 36 punktów i 8 zbiórek. Martynas Paliukenas zanotował dla gospodarzy 26 punktów i 4 zbiórki.

King Szczecin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 80:87 (20:20, 17:24, 22:21, 21:22).

King Szczecin: Martynas Paliukenas 26, Justin Watts 19, Jakub Schenk 15, Martynas Sajus 7, Tauras Jogela 5, Mateusz Bartosz 4, Paweł Kikowski 2, Chaz Williams 2, Łukasz Diduszko 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Darko Planinic 36, Michał Sokołowski 11, Zeljko Sakic 8, Łukasz Koszarek 8, Jarosław Mokros 8, Kodi Justice 6, Przemysław Zamojski 3, Adam Hrycaniuk 2, Quinton Hosley 2, Gabe DeVoe 2, Markel Starks 1.