FEN 24: Karta walk

Sporty walki

W sobotę na Torwarze odbędzie się być może największa gala w historii organizacji Fight Exclusive Night! Będziemy świadkami dwóch walk o pas mistrzowski, a w klatce pokażą się największe gwiazdy. Oto karta walk FEN 24.

Od początku gali, a więc od godziny 19.00, czekają nas gigantyczne emocje. Każda z dziesięciu walk zapowiada się rewelacyjnie i ma swoją osobną historię. Prócz interesujących starć sportowych, obejrzymy również konfrontację raperów. Konflikt w klatce postarają się wyjaśnić Gabriel Al-Sulwi (1-0, 1 KO), czyli "Arab" oraz Maciej Gnatowski (0-0), czyli "Wujek Samo Zło".

 

Ten pierwszy ma znacznie większe doświadczenie w sportach walki, a do tego stoczył już nawet jeden pojedynek. Na gali FEN 19 pokonał przed czasem Bartłomieja "Ruby" Brzezińskiego. "Wujek Samo Zło" dopiero niedawno zaczął treningi, przez co "Arab" jest pewny swego.

- Kiedy zobaczyłem go w poniedziałek, to spytałem "czy on się zgrywa, czy robi to na serio?" - przyznał.

 

Na Torwarze wystąpi też Anita Bekus (1-0), która na co dzień trenuje w Shark Top Team w Łodzi. Jej przeciwniczką będzie Kamila Porczyk (3-0, 1 SUB).

 

- Poczuję się, jakbym pokonała swoją idolkę. Jeżeli uda mi się wygrać, to będzie dla mnie podwójne zwycięstwo - przyznała Bekus.

 

Najciekawszą walką wydaje się być starcie Andrzeja Grzebyka (14-3, 7 KO, 3 SUB) i Kamila Gniadka (13-5-1-1NC, 3 KO, 8 SUB) o pas kategorii półśredniej. Jeśli wygra ten pierwszy, to stanie się pierwszym podwójnym mistrzem w historii FEN (aktualnie jest posiadaczem tytułu w wadze średniej). Gniadek zapewnia jednak, że solidnie przepracował okres przygotowawczy.

 

- Wzrosły moje umiejętności stójkowe. Dodatkowo psychicznie stałem się lepszym zawodnikiem. Wychodzę do klatki i wiem, że wygram. Nie ma paraliżującego stresu, który miał wpływ na walkę - powiedział.

 

W walce wieczoru Arkadiusz Wrzosek skrzyżuje rękawice z Patrickiem Schmidem. Polak przygotowywał się m.in. w Barcelonie w słynnym klubie Artura Kyshenko. Ukrainiec to numer "1" w kategorii półśredniej wśród zawodników K-1.

 

- Jest w świetnej formie, a na gali FEN 24 pokaże pełnię swoich umiejętności - zapowiedział Kyshenko.

 

Karta walk FEN 24:


+95 kg, K-1: Arkadiusz Wrzosek VS Patrick Schmid *
77 kg, MMA: Andrzej Grzebyk VS Kamil Gniadek *
88 kg, K-1: Radosław Paczuski VS Darren Anstey
120 kg MMA: Grzegorz Ciepliński VS Szymon Bajor
66 kg, MMA: Kamil Łebkowski VS Adrian Zieliński
84 kg, MMA: Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka
55 kg, MMA: Kamila Porczyk VS Anita Bekus
80 kg: Arab VS Wujek Samo Zło
80 kg, MMA: Marcin Krakowiak VS Mateusz Strzelczyk
70 kg, K-1: Robert Rajewski VS Michał Gęsiarz

 

* Stawką tych pojedynków będą pasy mistrzowskie federacji Fight Exclusive Night.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie