Liga Mistrzów: Juventus na hat-tricku Ronaldo zarobił kosmiczną sumę

Piłka nożna

270 milionów euro zarobił klub Juventus Turyn na trzech bramkach strzelonych przez Cristiano Ronaldo we wtorek podczas meczu z Atletico Madryt (3:0) o ćwierćfinał Ligi Mistrzów - podał dziennik "La Repubblica". Notowania Juve na giełdzie wzrosły o 17 procent.

Na giełdzie w Mediolanie dzięki wzrostowi swych akcji Juventus zarobił w środę 214 milionów euro. Rzymska gazeta podkreśla, że po "magicznej nocy" na stadionie w Turynie podarowanej kibicom przez Ronaldo na klub spadł "deszcz złota".

 

Pozostała część tej ogromnej sumy to konkretne pieniądze, jakie otrzyma drużyna. 10,5 miliona euro wynosi nagroda za awans do ćwierćfinałów LM. Do tej sumy należy dodać oczekiwane rekordowe wpływy ze sprzedaży biletów na następny mecz rozgrywek. To zaś oznacza, że "trójka" CR7 wygenerowała w ciągu jednego meczu skarb o wartości około 50 milionów euro. Jak zauważa dziennik, każda minuta meczu z Atletico przyniosła Juventusowi 555 tysięcy euro.

 

Dane te, podkreśla się, potwierdzają, że transfer Ronaldo był znakomitą inwestycją turyńskiego klubu. Wartość jego akcji wzrosła od lipca zeszłego roku dwukrotnie. Dochodzą do tego stale rosnące wpływy ze sprzedaży oficjalnych biało-czarnych koszulek oraz innych gadżetów.

 

Choć wspinaczka na piłkarski Olimp finansowy jest jeszcze długa, a wpływy takich potentatów, jak Manchester, Real, Barcelona są znacznie większe, to Juventus dzięki "Królowi Midasowi Ronaldo" jest na właściwej drodze - konstatuje gazeta.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie